Döşemealtı'nda Avrupa projeleri hız kazandı

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı'nda Avrupa projeleri hız kazandı
Oluşturulma Tarihi: 4.03.2020
Görüntülenme Sayısı: 928

Döşemealtı Osman Ali Cingöz Ortaokulu Erasmus+ kapsamında Bike2 School projesine ortak oldu. Osman Ali Cingöz Ortaokulu proje ortağı olan Danimarka-Odense de ilk toplantı ve etkinliği gerçekleştirdi. Projenin 2. ayağında Nisan ayında Danimarka, Macaristan, Hırvatistan ve İngiltere'den proje yöneticileri Türkiye'ye gelecek.

Eğitim üssü haline gelen Döşemealtı'nda Avrupa ile yürütülen projelerde hız kazandı. Döşemealtı Osman Ali Cingöz Ortaokulu da yurtdışında öğrenim görme, sosyal faaliyetlerde gönüllü olabilme, öğrenim hareketliliğinde bulunma ve çalışarak deneyim kazanma fırsatları sunacak olan Erasmus+ Programında yer aldı.

Döşemealtı Osman Ali Cingöz Ortaokulu bu proje kapsamında "Bike2 School" projesine ortak oldu. Proje ile bisiklet dostu okul olma , güvenli bisiklet sürüşlerini öğretme ve obezite ile mücadele konularında fayda sağlanması hedefleniyor.

Bu kapsamda proje ortağı olan Danimarka-Odense de ilk toplantı ve etkinliğimizi gerçekleştiren Döşemealtı Osman Ali Cingöz Ortaokulu yöneticileri Nisan ayında Danimarka, Macaristan, Hırvatistan ve İngiltere'den proje yöneticilerini Döşemealtı'nda ağırlayacak.