Döşemealtı’nda dünya prömiyeri

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı’nda dünya prömiyeri
Oluşturulma Tarihi: 31.03.2017
Görüntülenme Sayısı: 1504

Cem Zeynel Kılıç'ın “Dünden Kalan” adlı oyunu, ilk kez Döşemealtı'nda sahnelenecek. DHT'nin yarın Yeşilpark Kültür Merkezi'nde sahneleyeceği oyunun başlama saati 20.00.

Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu (DHT) yeni bir oyunu daha sahneye koyuyor. Sam Bobrick'in “Baş Belası” adlı oyundan sonra ikinci yeni oyun olan Dünden Kalan'ın dünya prömiyeri yarın (31 Mart 2017 Cuma) saat 20.00'de Yeşilpark Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. İstanbul Devlet Tiyatroları sanatçısı Cem Zeynel Kılıç'ın yazdığı “Dünden Kalan”, tarihinde ilk kez Döşemealtı'nda seyirciyle buluşacak. Oyunun yönetmeni, Baş Belası'nı da yöneten Devlet Tiyatroları sanatçısı Murat Sarı. DHT'nin diğer oyunlarının aksine “Dünden Kalan” dram öğeleri içeriyor.

Hayli yoğun bir tempoda iki oyunun birden hazırlıklarını tamamlayan DHT, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde de Baş Belası'nın ilk gösterimini yapmıştı.

Geçtiğimiz yıl kurulan DHT'nin bir yıl gibi kısa bir sürede 5 oyuna imza attığını vurgulayan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, dünyada ilk kez bir oyunu Döşemealtı'nda sergilemekten gurur duyduklarını söyledi. Yönetmen Murat Sarı ve ekibine, gösterdikleri özverili çalışmalardan ötürü teşekkür eden Başkan Genç, ücretsiz oyuna tüm vatandaşları davet etti.