Döşemealtı’nda kurulan Pazar yerlerinde sıkı denetim

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı’nda kurulan Pazar yerlerinde sıkı denetim
Oluşturulma Tarihi: 17.05.2021
Görüntülenme Sayısı: 634

İçişleri Bakanlığı'nın 17 günlük tam kapanma döneminde pazar yerlerinin 8 ve 15 Mayıs tarihlerine denk gelen cumartesi günleri açılması genelgesinin ardından Döşemealtı'nda 6 pazar yeri açıldı. Tam Kapanma döneminde kurulan pazarları Döşemealtı Kaymakam'ı Nuri Özder, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Yörük,CHP Döşemealtı ilçe Başkanı Reşit Doğan, ilçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı İsmail Atmaca, İlçe Emniyet Müdürü Fatih Kasapoğlu, Belediye zabıta ekiperi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleriyle birlikte denetledi. Pazar girişlerinde HES kodu sorgulaması yapılırken, pazarcı esnafına ve alışverişe gelen vatandaşlara maske takmaları ve sosyal mesafe kuralları konusunda uyarıldı.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle uygulanan tam kapanma kararları kapsamında 17 günlük sokağa çıkma yasağı boyunca pazar yerlerinin kapanacağını açıklamıştı. Kapanmanın başlamasıyla birlikte gündeme gelen pazar yerleri tartışmasının sonunda İçişleri Bakanlığı pazar yerlerinin 8 ve 15 Mayıs Cumartesi günleri 10.00 ile 17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapılmasına izin verilen genelge yayınlamıştı. Tüm yurt genelinde olduğu gibi Döşemealtı'nda da 6 Pazar yeri kurularak saat 10.00 itibariyle satış yapmaya başladı. Döşemealtı'nda kurulan semt pazarlarında büyük bir titizlikle denetim yapılmaya başlanırken İlçe Kaymakam'ı Özder ve Belediye Başkanı Turgay Genç Pazar yerlerinde yapılan denetimlere katıldı.

Zabıta ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından hijyen, sosyal mesafe ile maske kullanımı denetimi yapılırken, gün boyu denetimlerin süreceği ve herhangi bir aksaklık yaşanmaması için ekiplerin aralıksız olarak kontrol yapacağı açıklandı.Kaymakam Nuri Özder ve Belediye Başkanı Genç, esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek hayırlı alışverişler olmasını diledi.