Döşemealtı’nda muhteşem 23 Nisan kutlamaları

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı’nda muhteşem 23 Nisan kutlamaları
Oluşturulma Tarihi: 24.4.2016
Görüntülenme Sayısı: 1151

Antalya'nın Merkez İlçesi Döşemealtı'nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşku içinde kutlandı. Belediye Başkanı Turgay Genç koltuğunu Mustafa Ayşe Altun İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Bayram Emir Dirgen'e verdi. Minik Başkan'ın ilk talimatı yeşil alanların çoğaltılması ve araçlardan çıkan egzoz gazının doğaya ve insana zarar vermemesine yönelik çalışmaların yapılması oldu.

Törenler Kaymakamlık binası önünde başladı...

Kaymakamlık binası önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk koyulmasıyla başlayan kutlama programı Yeniköy stadında devam etti. İlçe genelinde çok sayıda okulun katıldığı kutlamalar saygı duruşu, istiklal marşının okunması ve protokolün öğrencileri ve halkı selamlamasıyla başladı.

“96 Yıl önce yakılan Cumhuriyet meşalesi hiçbir zaman sönmeyecek”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın önemine dair konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Gültekin Acar, cumhuriyet ateşinin bundan 96 yıl önce yakıldığını ve bu ateşin hiç sönmeyeceğini söyledi. Acar, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O'nun silah arkadaşları tarafından bizlere armağan edilen Cumhuriyet meşalesi hiç sönmeyecektir” dedi.

4 Yaşında ki Asımcan Akbulut İstiklal Marşı okudu...

Konuşmaların ardından Döşemealtı İlçesi'nde ki başta ana okulları olmak üzere ilk ve orta okulu öğrencilerinin şiir dinletileri, halkoyunu gösterileri, kültürümüzde var olan geleneksel kaşık ile yumurta düşürmeme, çuvalla adım atma ve tek ayak üzeri sek sek yarışmaları yapıldı. 4 Yaşındaki Asımcan Akbulut'un okuduğu İstiklal Marşı törene katılan herkesi duygulandırdı.

Döşemealtı Belediyesi'nin düzenlediği 23 Nisan Şenlikleri çocukların akınına uğradı...

Öte yandan Döşemealtı Belediyesi tarafından 2 hafta önce başlattığı ve bugüne kadar binlerce çocuğun katıldığı “23 Nisan Şenlikleri” bu haftasonu Yeniköy stadında yapıldı. Özel oyun alanları, yüz boyama, palyaço ve ilizyon gösterileri ile keyifli vakit geçiren çocuklara aileleri de eşlik etti.