Döşemealtı'nda Ramazan hazırlıkları sürüyor

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı'nda Ramazan hazırlıkları sürüyor
Oluşturulma Tarihi: 6.05.2019
Görüntülenme Sayısı: 851

Döşemealtı Belediyesi, yaklaşan Ramazan Ayı öncesinde ilçedeki camilerde detaylı temizlik çalışması başlattı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince cami avlusu ve bahçesinde çalışma yürütülürken, bir yandan dan cami ve mescitler temizlenip gül suyuyla yıkanarak Ramazan ayına hazırlanıyor.

Döşemealtı Belediyesi yaklaşan Ramazan Ayı öncesi hazırlıklarını sürdürüyor. İlçedeki 32 mahallede bulunan cami ve mescitlerin avlu ve bahçelerinde bakım ve temizlik çalışmalarını rutin olarak yürüten Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yaklaşan Ramazan ayı öncesi ekip sayısını artırıp çalışmalar hız verdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, camilerde çim biçimi, yabancı ot temizliği, ağaç ve bitki budama ile genel temizlik gerçekleştiriyor.

Cami temizlik ekibi, yıl boyunca ilçe genelindeki 62 Cami ve 7 Mescitte temizlik yaparak ibadete hazırlıyor. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte çalışmalarını hızlandıran ekipler, rutin temizledikleri camileri gül suyu ile yıkıyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı Cami temizleme ekibi, ibadethanelerde halıları yıkıyor, kapı, pencere ve ayakkabılıkları silip, mihrap, minber, camlar, şadırvan, abdesthane, tuvaletler ve bahçeleri temizliyor. Ekip, temizliğin ardından cami ve mescitleri gül suyu ile yıkıyor.