Döşemealtı’nda tiyatro şöleni

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı’nda tiyatro şöleni
Oluşturulma Tarihi: 24.10.2017
Görüntülenme Sayısı: 1588

Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu (DHT), yeni sezonun sahnedeki ilk oyunlarını tiyatroseverlerle buluşturdu. Yetişkinler için “Dünden Kalan”, çocuklar için “Harikalar Mutfağı” adlı oyunların yanı sıra Antalya Amatör Kadın Sahnesi Destekleme Derneği'nin “Kimim Ben” adlı oyunu geçen hafta izleyiciyle buluştu.

Döşemealtı'nda geçtiğimiz hafta 2 günde 3 tiyatro oyunu sahnelendi. Yeni sezon açılışını daha önce Döşemealtı Kent Meydanı amfi tiyatroda “Entrikalı Dolap Komedyası” adlı oyunla gerçekleştiren DHT, sahne oyunlarıyla Ekim ayı programını sürdürdü. Geçen hafta sonu “Dünden Kalan” adlı oyunu sahneleyen DHT, çocuklar için de Harikalar Mutfağı isimli oyunu oynadı. Yeşilpark Kültür Merkezi'ndeki sahnede ayrıca, Antalya Kadın Sahnesi Destekleme Derneği tarafından hazırlanan “Kimim Ben” adlı oyun izleyiciyle buluştu. Oyunları Döşemealtılıların yanı sıra Antalya'dan gelen çok sayıda tiyatrosever de izledi.

Amatör kadın tiyatrocular ayakta alkışlandı

DHT oyuncularından Müfit Kayacan ve Banu Bakikuşağı Cabar'ın birlikte yönettikleri, “Kimim Ben” isimli tek perdelik komedi oyununda, günlük hayatta kadınların yaşadığı sorunlar, ülkenin ekonomik, sosyal ve çevresel sorunları mizahi dille ele alınıyor. Antalya Kadın Sahnesi Destekleme Derneği üyesi amatör kadın oyuncuların kendi yazıp oynadıkları oyun, büyük beğeni topladı. Çoğunlukla güldüren, kimi zaman ağlatan oyunun ayakta alkışlandı.