Döşemealtı’nda Yollar Sıcak Asfaltla Kaplanıyor

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı’nda Yollar Sıcak Asfaltla Kaplanıyor
Oluşturulma Tarihi: 29.09.2022
Görüntülenme Sayısı: 135

Döşemealtı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçede sıcak asfalt çalışmalarını sürdürüyor. İlçe genelinde altyapısı tamamlanan bulvar, cadde ve sokaklarda Avrupa standartlarında yol yapımı için kolları sıvayan ekipler, özellikle yerleşimin yoğun olduğu alanlarda sıcak asfalt serim işlemlerini sürdürüyor.

Döşemealtı Belediyesi ekipleri 701 kilometre kare yüz ölçümüne sahip 32 mahalleli ilçede imar planlarında yer alan ancak yapılmayan yeni yolların açılması, altyapısı tamamlanmayan bölgelerde sathi kaplama; altyapı sorunu olmayan bulvar, cadde ve sokaklarda ise sıcak asfalt çalışmalarına devam ediyor. Ekipler yine bozulan yollarda tamir, yama ve bakım çalışmalarını sürdürüyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Çığlık Mahallesi Şehit Ahmet Ayverdi Caddesi'nde serme ve sıkıştırma işlemlerinin ardından sıcak asfalt serimine başladı. Ekipler aynı zamanda Altınkale Mahallesi Osman Gazi Caddesi ve bağlantılı sokaklarda da sıcak asfalt çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. 2022 ve 2023 yılı boyunca ilçe genelinde sıcak asfalt çalışmaları sürecek.

Vatandaşların taleplerini dinlediklerini belirten Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “İlçemiz hızla ve planlı yapılaşmayla büyüyor. Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarını gerçekleştiriyoruz. Cazibe merkezi olan ilçemizde yaşamak isteyenlere hak edilen hizmeti vermek için çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için sathi kaplama ve sıcak asfalt çalışmaları aynı anda bir çok noktada devam ediyor” dedi.