Döşemealtı’nın genç vekilleri Ankara’da

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı’nın genç vekilleri Ankara’da
Oluşturulma Tarihi: 28.01.2019
Görüntülenme Sayısı: 811

Döşemealtı Gençlik Meclisi (DÖGEM) 3'ncü dönem genç vekilleri, yarı yıl tatilinde Anıtkabir ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ziyaret etti.

Sabah saatlerinde Ankara'ya ulaşan genç vekiller ilk olarak Anıtkabir'i gezdi. Aslanlı yolda yürüyen DÖGEM üyesi gençler Atatürk'ün mozolesine çelenk sunduktan sonra anı defterini imzaladı. Gençler anı defterine, “Bütün Ümidim Gençliktir sözünüzdeki gençler olmak için çalışmaya, öğrenmeye, gelişmeye açık, ailemize, milletimize ve ülkemize hayırlı ve yararlı gençler olma hedefindeyiz” yazdıktan sonra Anıtkabir müzesini inceledi.

DÖGEM üyesi gençlerin ikinci durağı ise Ankara'nın 700 bin nüfuslu ilçesi Yenimahalle oldu. Yenimahalle Belediyesi'ni ziyaret eden genç vekilleri burada Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kartal karşıladı. Kartal DÖGEM üyelerine ilçede gençlere yönelik yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Döşemealtı genç vekilleri ise DÖGEM'in çalışmaları ve Döşemealtı Belediyesi'nin ilçe gençliği için yaptığı çalışmaları anlattı.

DÖGEM üyesi gençlerin Ankara'da son durağı ise Türkiye Büyük Millet Meclisi oldu. Burada meclis çalışanları tarafından karşılanan DÖGEM üyeleri, Genel Kurul Salonu başta olmak üzere, milletvekili kulisleri, milletvekilleri çalışma ofisleri ile 15 Temmuz darbe girişimi esnasında bombalanan alanları gezdi. Genç vekiller, Adalet Komisyonu Üyesi ve Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk ile sohbet etti. Yine Ak Parti Bitlis Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor komisyonu üyesi Cemal Taşar ile makamında bir araya geldi. Taşar gençlerle sohbet ederek çalışmaları hakkında bilgi alırken DÖGEM vekillerini Bitlis ve Van illerini görerek buranın tarihi ve kültürel değerlerini görmeye davet etti. Meclis ziyaretinin ardından kısa bir Ankara turu yapan genç vekiller Antalya'ya döndü.