Döşemealtı’nın Pehlivanları Kırkpınar’a hazırlanıyor

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı’nın Pehlivanları Kırkpınar’a hazırlanıyor
Oluşturulma Tarihi: 21.06.2022
Görüntülenme Sayısı: 356

Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Güreş takımı bu yıl 661'cisi yapılacak olan Tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerine hazırlanıyor.

Çeşitli boylarda 30 Pehlivanla müsabakalara katılacak olan Döşemealtı Belediyesi takımı Antrenör Mustafa Kara ve Başpehlivan Ali Altun nezaretinde çalışmalarını sürdürüyor.

GÜREŞ AĞASINDAN TAM DESTEK

Döşemealtı Belediyesi tüm amatör spor branşlarına olduğu gibi Ata Sporu Yağlı Güreşlere'de desteğini sürdürüyor. Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Güreş takımı Kırkpınar öncesi çalışmalara hız verdi. Kırkpınar Güreşlerinde minik, teşvik, toz koparan, deste, küçük orta ve Başpehlivan boylarında mücadele edecek olan Döşemealtı Belediyesi'nin pehlivanları haftanın 6 günü antrenman yapıyor. Elmalı Güreş Ağası Mehmet Gök'de sporcuları yalnız bırakmayarak antrenmanlarını izleyerek destek oluyor.

BİZLERİ GURURLANDIRIYORLAR”

Güreş Ağası Gök, “Ben Döşemealtılıyım ve ilçemin gençlerinin başarıları beni gururlandırıyor. Bende bir güreş sevdalısı güreş ağası olarak her zaman onların yanındayım. Döşemealtı Belediye Başkanımız Turgay Genç ve ekibine Ata Sporuna desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Bu yıl yapılacak olan 661'nci Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerinde başta Döşemealtı Belediyemizin takımı olmak üzere tüm sporculara başarılar dilerim” diye konuştu.

BAŞARIDAN BAŞARIYA KOŞUYORLAR

Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ve Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, sporcuların başarılarından memnuniyetini dile getirerek, “Sporun tüm branşlarına destek olmaya çalışıyoruz. Kulübümüz bünyesinde bir çok takımımız çeşitli branşlarda başarıdan başarıya koşuyor. Pehlivanlarımız da onlardan biri. Bir çok farklı boyda bugüne kadar aralarında Kırkpınar Başpehlivanlığı dahil yüzlerce dereceyle Pehlivanlarımız ilçemizi gururlandırdı. Bu senede Başpehlivanımız Ali Altun ile birlikte alt oylarda 30 pehlivanımızla Kırkpınar güreşlerinde olacağız” dedi.