Döşemealtı’nın yeni yolları hizmete giriyor

Anasayfa» Haberler» Döşemealtı’nın yeni yolları hizmete giriyor
Oluşturulma Tarihi: 2.03.2022
Görüntülenme Sayısı: 312

Döşemeatı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçedeki mevcut yolların bakım, onarım çalışmalarının yanı sıra, imar planlarında ve yerleşim alanlarında yeni yollar açmayı sürdürüyor.

Yeniköy Mahallesi'nde yeni yerleşimlerin bulunduğu alanlarda yol açma çalışmalarını sürdüren ekipler, yine düşük kot nedeniyle yağışla birlikte sular altında kalan yolların dolgu ile yükseltilmesini gerçekleştiriyor. . Aldığı yatırımlarla adeta şantiyeye dönen Döşemealtı'nda; belediye ekipleri imar planlarında yol olarak görünen ancak bahçe yada boş arazi olarak duran yerlerde yol açma çalışmalarına devam ediyor.

Yeniköy Mahallesi'nde hem vatandaşlardan gelen talepler hem de yeni yerleşim olan bölgelerde iş makineleriyle yeni yollar açılarak hizmete sunuluyor.Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, açtığı yeni yollarda dolgu serme ve sıkıştırma işlemlerini yaparak, sahip kaplama, parke ve asfalt yol yapımına hazır hale getiriyor. Fen İşleri Müdürlüğü'nden sorumlu Döşemealtı BelediyesiBaşkan Yardımcısı Bülent Yörük yapılan çalışmalarla ilgili olarak şunları söyledi:

“Antalya'nın en çok yatırım alan ve inşaat yapılanilçesi olma özelliğini taşıyoruz. Bu nedenle üzerimize düşen sorumluluğun bilincinde gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekiplerimiz aynı anda birkaç farklı noktada özellikle yeni yerleşim olan ancak yolu bulunmayan yerlerde hem yol açma işlemi yapıyor hemde bozulan yolların bakım ve onarımlarını gerçekleştiriyor. Zaman zaman uzun bekleme şikayetinde bulunan vatandaşlarımızı anlıyoruz. Ancak artan nüfus ve iş yoğunluğu nedeniyle hazırlanan plan doğrultusunda en kısa sürede vatandaşlarımıza hizmet götürmek için seferber olmuş durumdayız.”