Dünya çocukları Döşemealtı'nda buluştu

Anasayfa» Haberler» Dünya çocukları Döşemealtı'nda buluştu
Oluşturulma Tarihi: 24.4.2016
Görüntülenme Sayısı: 1051

Döşemealtı Belediyesi bu yıl 38'ncisi düzenlenen TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği'ne ev sahipliği yaptı. Asırlık ağaçların bulunduğu Düzlerçamı Mesire alanında Döşemealtı Belediyesi'nin misafiri olan Dünyanın dört bir yanından yaklaşık 3 bin çocuk gönüllerince eğlendi.

Mesire alanı çocuklara ayrıldı...

Döşemealtı Belediyesi bu yıl da çocukları unutmadı ve Şenlik nedeniyle Antalya'ya gelen yerli ve yabancı yaklaşık 3 bin çocuğu Düzlerçamı Mesire Alanında ağırladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikler renkli görüntüler ortaya çıkarttı. Şenlik için özel olarak kurulan sahneye çıkan öğrenciler müzik eşliğinde oynayıp halay çektiler.

Çocukların mutluluğuna ortak oldular...

Antalya'dan ve farklı şehirlerden gelen Türk öğrenciler ile dünyanın dört bir yanından gelen çocuklar kısa sürede kaynaşıp Çocuk Şenliği'nin keyfini çıkardılar. Şenliklere Döşemealtı Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Yörük, Belediye Meclis üyesi emekli öğretmen Ramazan Bahşi, öğretmenler ile çok sayıda veli katıldı.

TRT Uluslar arası 23 Nisan Çocuk Şenliklerine katılan dünya çocuklarına Döşemealtı Belediyesi tarafından şapka ve futbol topu hediye edildi.