Ekolojik Kreş öğrencilerine Ağız ve diş sağlığı eğitimi

Anasayfa» Haberler» Ekolojik Kreş öğrencilerine Ağız ve diş sağlığı eğitimi
Oluşturulma Tarihi: 23.11.2023
Görüntülenme Sayısı: 189

Döşemealtı Belediyesi Diş Hekimi Şenel Günal İltaş, Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında Ekolojik Kreş öğrencilerine eğitim verdi. Öğrencilerde küçük yaşta ağız ve diş bakımı farkındalığı yaratarak diş fırçalama alışkanlığı kazanmalarını için verilen eğitimin ardından miniklere diş fırçası hediye edildi. Döşemealtı Belediyesi kreşinde eğitim gören minikler, çizgi film animasyonlarıyla aldıkları eğitimle eğlenceli biçimde diş fırçalamayı öğrendi.

Yılda iki defa Diş Hekimi Şenel Günal İltaş tarafından diş taramaları yapılan Ekolojik Kreş öğrencileri, ağız bakımı ve diş sağlığı eğitimine katıldı. Toplum Ağız ve Diş Sağlığı haftası nedeniyle düzenlenen etkinlik kapsamında Kreş sinema salonunda eğlenceli filmlerle diş fırçalamayı öğrenen minik öğrenciler, eğitimin sonunda ellerinde hediye diş fırçalarıyla fotoğraf çektirdi.

Döşemealtı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı hizmet veren Diş Hekimliği birimi, Ekolojik Kreş öğrencilerinin yanı sıra ilçede bulunan ana okulu ve ilk okullarda ağız ve diş sağlığı eğitimi verip diş taraması yapıyor. Son 4 yıl içerisinde 5 bin 341 ilkokul öğrencisine eğitim verilirken, 3 bin 757 öğrenciye diş taraması yapıldı. Öğrencilere diş fırçası ve macunu hediye edilirken, miniklerin ağız ve diş durumları ile tarama sonuçları mektupla bildirildi.