Ekolojik Kreş'te eğitim başladı

Anasayfa» Haberler» Ekolojik Kreş'te eğitim başladı
Oluşturulma Tarihi: 28.09.2017
Görüntülenme Sayısı: 4360

Döşemealtı Belediyesi'nin vizyon projelerinden, Ekolojik Kreş açıldı. Antalya'da bir ilk olan Ekolojik Kreş'te çocuklar, çeşitli etkinlik ve eğitimlerle gün boyu eğlenceli vakit geçiriyor.

Çıplaklı Mahallesi'nde 3 bin 600 metrekare alan üzerine projelendirilen Antalya'nın ilk Ekolojik Kreşi eğitime başladı. Döşemealtılılar tarafından büyük ilgi gören kreşte, 3 - 5 yaş arası çocuklar eğitim görüyor.

Kişisel gelişimlerine katkı

Kreşin açıldığı ilk hafta çocuklar ailelerinden ayrılmak istemese de oluşturdukları arkadaş grubu, çeşitli etkinlik ve eğitimlerle gün boyu eğlenceli vakit geçiriyor. Klasik kreş eğitimlerinin yanı sıra kişisel gelişimlerine katkı sağlanması amacıyla çocuklara drama, müzik, boyama ve İngilizce eğitimi veriliyor.

Hayvan sevgisi ve doğa bilinci

Serbest zaman dilimlerinde oyuncaklarıyla oynayan çocuklar, oyun gruplarının yer aldığı bahçede öğretmenleri nezaretinde eğlenceli dakikalar yaşıyor.

Ekolojik kreşi benzerlerinden ayıran özelliklerinden biri olan ve günlük çiftlik hayatının öğretildiği mini uygulama tarlalarıyla çocuklar toprağa dokunuyor. Bahçedeki özel bölümlerde yer alan tavuk, horoz, tavus kuşu ve ördek gibi hayvan türleri çocukların ilgisini çekiyor.

120 çocuk kapasiteli

Kreşte çocukların sorunların çözümünde destek olması amacıyla bir psikolog ve sağlıklı beslenmelerini sağlamak için diyetisyen de görev yapıyor. Enerjisi güneşten sağlanan özel dizaynlı kreşin 20 kişilik 6 sınıfı bulunurken, isteyen veliler yıl boyunca çocuklarını kayıt ettirebilecek.