Ekolojik Kreş’te Muhteşem Yıl Sonu

Anasayfa» Haberler» Ekolojik Kreş’te Muhteşem Yıl Sonu
Oluşturulma Tarihi: 20.06.2022
Görüntülenme Sayısı: 153

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'in vizyon projeleri arasında yer alan Ekolojik Kreş'te yıl sonu coşkusu yaşandı. Yeşilpark Kültür Merkezi'nde düzenlenen muhteşem etkinlikte minikler hem bir yılın yorgunluğunu attı, hem de birbirinden güzel kareografilerini kendilerini izleyen velileri için sergiledi.

Antalya'nın ilk Türkiye'nin ise örnek projeleri arasında yer alan 7 ülke ile ortaklaşa yürütülen Avrupa Birliği “Eco Farm Kindergartens” (Ekolojik Çiftlik Kreşleri) projesine seçilen Döşemealtı Belediyesi Ekolojik Kreş'te yılsonu gösterisi düzenlendi. Döşemealtı Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Duman, Belediye Meclis Üyeleri, öğretmenler ve velilerin katıldığı etkinlikte Ekolojik Kreş öğrencilerinin yaptığı gösteri ve şovlar izleyenleri adeta büyüledi.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç şehir dışında olması nedeniyle yıl sonu gösterisine katılamazken, öğrenciler ve ailelerine bir mesaj gönderdi. Başkan Genç, “Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde gençler yetiştirmek için çalışan öğretmenlerime, siz değerli öğrencilerime ve saygıdeğer ailelerine en içten selamlarımı yolluyorum. Aranızda olamadığım için çok üzgünüm ancak kalbim sizinle.” Dedi.

Ekolojik Kreş öğrencileri aylardır hazırlandıkları dans gösterileri, Dünyaca ünlü sanatçıların kostümleriyle onların eserlerini seslendirmeleri büyük alkış aldı. Yıl sonu gösterisi Kültür Salonunda büyük bir heyecanla devam ederken fuaye alanında da miniklerin yıl boyunca yaptığı eserler ailelerinin beğenisine sunuldu. Törenin ardından Başkan Yardımcısı Mehmet Duman mezun olan 5 yaş sınıflarını karnelerini verdi. Miniklerin kep atmaları ve hep bir ağızdan seslendirdiği 10'ncu Yıl Marşı ile gösteri başladığı gibi büyük bir coşkuyla sona erdi.