Ekolojik Pazar için geri sayım başladı

Anasayfa» Haberler» Ekolojik Pazar için geri sayım başladı
Oluşturulma Tarihi: 6.9.2016
Görüntülenme Sayısı: 1063

Döşemealtı'nın ilk “ekolojik pazarı” için geri sayım başladı

Döşemealtı Belediyesi'nin Bahçeyaka Mahallesi Kapalı Semt Pazarı yanına ilave olarak yaptırdığı ekolojik yöresel ürünler pazarının tamamlanmasına sayılı günler kaldı.

550 pazarcı esnafının satış yaptığı, 9 dönüm arazi üzerine kurulu Bahçeyaka Kapalı Semt Pazarı yanında bulunan bin 100 metrekarelik bölüm, Ekolojik Pazar'a dönüşüyor. Büyük bir kısmı tamamlanan semt pazarı kısa süre sonra hizmete girecek. Ekolojik Pazar inşaatının yanı sıra pazarın eskiyen bölümlerinin de bakım ve onarımı yapılıyor. Çürüyen yerleri yenilenen çatılar ve diğer alanlar boyanıyor.

Üreticiler faydalanacak

Bir ay içerisinde tamamlanması beklenen Ekolojik Pazarda 60 esnaf için stant yeri hazırlanacak. İlçe sakinleri kendi yetiştirdikleri yöresel ürünleri tüketiciyle buluşturacak. Zabıta ekipleri, kendi yetiştirdiği organik ürünleri satacak kişilere alanı tahsis edecek ve sadece yer işgaliye ücreti alacak.

Yenilenebilir enerji

Bahçeyaka Mahallesi Kapalı Semt Pazarı'nın çatısına kurulacak güneş panelleriyle Döşemealtı Belediyesi, kendi enerjisini üretecek. Yasal izinleri alınan yenilenebilir enerji projesi için ihale aşamasına gelindi. Projeyle Döşemealtı Belediyesi, temiz enerji konusunda örnek bir belediye kimliğine kavuşacak.