Ersin Taranoğlu Caddesi’nde kaldırım ve peyzaj çalışması

Anasayfa» Haberler» Ersin Taranoğlu Caddesi’nde kaldırım ve peyzaj çalışması
Oluşturulma Tarihi: 23.11.2020
Görüntülenme Sayısı: 656

Döşemealtı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri pandemi nedeniyle bir süre ara verilen yol yapımı, kaldırım, peyzaj ve parke taşı döşeme çalışmalarına hız verdi. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde imar planlarında bulunan ancak açılmayan yeni yolların yapımı, parke ve kaldırım taşı, serme ve sıkıştırma çalışmaları ile satih kaplama yol yapım işlerini sürdürüyor.

ÇALIŞMALARA START VERİLDİ

Döşemealtı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Yeşilbayır Mahallesi Ersin Taranoğlu Caddesi'nde kaldırım ve peyzaj çalınmalarına başladı. Fen İşleri Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, toplam 3 kilometre 500 metre uzunluğundaki caddeye 1 metre 80 santimetre genişliğinde kaldırımın yanı sıra 50 santimetre genişliğinde peyzaj alanı yapılacağı açıklandı.

AĞAÇLARA CAN SUYU

Döşemealtı Belediyesinin kent öz kaynaklarıyla kurulan parke tesislerinde üretilen parke ve bordür aşları adeta nakış gibi işlenirken; Ligustrum cinsi kurtbağrı ağaçları da toprakla buluşuyor. Ekipler can suyunu verdikleri ağaçları büyük bir titizlikle dikerken çalışmalar kısa sürede tamamlanarak ilçe halkının hizmetine sunulacak.