Futbol’da Kadınlar Ligi başlıyor

Anasayfa» Haberler» Futbol’da Kadınlar Ligi başlıyor
Oluşturulma Tarihi: 9.11.2017
Görüntülenme Sayısı: 1282

Türkiye Kadınlar 1'nci Ligi'nde mücadele eden 1207 Antalya Döşemealtı Belediyesi Kadın Futbol Takımı, yeni sezon hazırlıklarını tamamladı. Hafta sonu yapılacak müsabakalarla başlayacak olan 2017-18 sezonunun ilk maçı için İstanbul'a gidecek olan ekip, Pazar günü saat12.30'da Mimar Sinan Stadyumu'nda ligin yeni takımı Fatih Vatanspor ile karşılaşacak.

Kadınlar 1'nci liginde Antalya ve Döşemealtı'nın tek takımı olan 1207 Antalya Döşemealtı Belediyesi Kadın Futbol Takımı, sezonun ilk maçı için İstanbul'a gidiyor. Bu sezon Amed Sportif Faaliyetler ile Fatih Vatanspor'un da dahil olduğu ligde şampiyonluk mücadelesi verecek olan Döşemealtı'lı kadın futbolcular bu kez kupayı Döşemealtı'na getirmeyi hedefliyor.

Kadın Futbol Takımı Sportif Direktörü Hüseyin Türk, bu sezona farklı bir anlayışla genç bir takım kurarak başlayacaklarını söyleyerek, “Türkiye Futbol Federasyonu'nun bu sezon kadın futbolu ile ilgili iyileştirmeler yapmayacak olması nedeniyle biz de alt yaş gurubundaki gençlerimize daha çok önem vermeyi hedefliyoruz. Özellikle ligde bazı kulüpler çok fazla transfer yaparak kadrolarını güçlendirdi. Biz ise alt yapıdaki oyuncularımızı kazanarak geleceğin takımını oluşturma düşüncesindeyiz. Genç arkadaşlarla ligin zirvesini zorlayan şampiyonluk kovalayan bir takım olacağız. Herkesi destek olmaya davet ediyoruz” dedi.

İkincilik kupasıyla ziyaret ettiler

Geçen hafta sonu Türkiye Genç Kızlar Futbol şampiyonasında, finalde Karadeniz Ereğli Belediyespor'a penaltılarla yenilerek 114 takım arasında Türkiye ikincisi olan Döşemealtı Belediyesi Kadın Futbol Takımı oyuncuları, aynı zamanda kulübün onursal başkanı olan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'i ardından da Döşemealtı Kaymakamı Cengiz Cantürk'ü makamlarında ziyaret etti. Başkan Genç oyuncuları ve teknik kadroyu tebrik ederek, “Başarılarınıza yenilerini eklemelisiniz. Bu yıl lig şampiyonu olarak sizleri Avrupa'da Şampiyonlar Ligi'nde görmek istiyorum. Bunu başaracak güçtesiniz. Biz tüm desteği vermeye hazırız” dedi.

Kaymakam Cantürk ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ben de geçmiş yıllarda sporla ve futbolla ilgilendim. Bu ziyaretiniz ve elde ettiğiniz başarı beni ziyadesiyle memnun etti. Hepinizi tek tek kutluyorum. Umarım daha çok başarılar, şampiyonluklar ve kupalar kazanacaksınız. Kadınların futbolu sevmesi ilgilenmesi hele ki elde edilen bu başarı göğsümüzü kabarttı” diye konuştu.