Genç Başkan mahalle mahalle geziyor

Anasayfa» Haberler» Genç Başkan mahalle mahalle geziyor
Oluşturulma Tarihi: 16.8.2016
Görüntülenme Sayısı: 1073

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, vatandaşların sorunlarını yerinde dinlemek ve çözüm bulmak adına başlattığı mahalle ziyaretlerini Karataş ve Karaveliler Mahalleleriyle sürdürdü. Başkan Genç, bir yandan devam eden çalışmaları inceleyip yollara parke taşı döşedi diğer yandan da mahalle sakinleriyle çay içip sohbet etti.

Mesai Karataş Mahallesiyle başladı

Döşemealtı Belediyesi Başkanı Turgay Genç, sabah saatlerinde ilk olarak Karataş Mahallesi'ne geçti. Yapımı bitme aşamasına gelen Karataş Kapalı Pazaryerinde incelemelerde bulunan Başkan Genç'e Karataş Mahalle Muhtarı Abdi Yaraşçı, Döşemealtı Belediyesi Meclis Üyesi ve Ilıca Koordinatörü Hüseyin Çetinkaya ile mahalle sakinleri eşlik etti. İncelemelerin ardından Karataş Mahalle Muhtarlığına geçen Başkan Genç'e kapalı pazaryeri için teşekkür eden muhtar Abdi Yaraşçı, “Mahallemizin ve civar yerleşim yerlerinin önemli bir sorunu çözülmüş oldu. Haftanın bir günü pazaryeri olarak kullanılacak bu alanı diğer günlerde de düğün, mevlit, asker eğlenceleri gibi organizasyonlarda değerlendirme fırsatı bulacağız” dedi.

Karataş Mahallesi'ndeki incelemelerin ardından Karaveliler Mahallesi'ne geçen Belediye Başkanı Turgay Genç ve beraberindekileri mahalle girişinde kalabalık bir grup karşıladı. Tapu Kadastroda yol olarak görülen alanların tamamında yapımına başlanan parke yolları inceleyen Genç, işçilerle birlikte parke taşı döşedi.

Kendimiz üretiyoruz

Cumhuriyet caddesinde 300 metre, Civelekler caddesinde 120 metre, İstiklal caddesinde ise 300 metrelik parke yol tamamlanırken, İstiklal caddesinde 350 metre, Bucak sokağında ise yaklaşık 1 kilometrelik parke yol yapımının önümüzdeki günlerde tamamlanacağını söyleyen Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “En büyük hizmetlerimizden birisi parke fabrikası ve atölyeler. Daha önce parkeyi metrekaresi 25 TL'nin üzerinde bir rakama satın alınıyorken biz kendi fabrikamızda 7 TL'ye imalatını yapabiliyoruz. Hem de son derece kaliteli. Vatandaşlarımızın evlerinin önüne kadar bu hizmeti götüreceğiz, yazın toz, topraktan, kışın ise; yağmur çamurdan uzak modern yollardan evlerinize ulaşacaksınız" mesajını verdi.

Karaveliler Mahallesi'ne de kapalı pazaryeri yapılacak

Hemen her mahalleye çok amaçlı kapalı pazaryerleri yaptıklarını hatırlatan Başkan Turgay Genç, "Pazar yerlerinde sadece pazar kurulmuyor. Diğer günlerde de mahalle sakinlerimizin sosyal amaçlı organizasyonları yapılabilecek. Karaveliler mahallemizde yer sorunumuz olduğu için Büyükşehir Belediyesine ait olan bir yeri talep ettik. Ancak olumsuz yanıt aldık. Biz yine de vazgeçmedik. Tahsis sorununu çözdükten sonra mahallemize kapalı pazar yerini yapacağım" diye konuştu. Karaveliler mahallesinde bulunan ve mesire alanı olarak kullanılması planlanan bölgede de incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Turgay Genç, ilk etapta zemin düzenlemesi yapıp kameriyeler kurulmak suretiyle alanın mahalle sakinlerinin hizmetine açılacağı müjdesini verdi.

Mehmet Amcanın gözyaşları

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'in Karaveliler mahallesi ziyaretinde duygusal anlarda yaşandı. Mahalle sakinleri ilçede yaşayan kısmi felçli Mehmet Güler'in kendisini görmeyi çok istediğini, ancak engelli olduğu için ziyaretine gelemediğini söyledi. Bunun üzerine Genç, "O bizi ziyarete gelemiyorsa biz ona gidelim" diyerek engelli Mehmet Güler'e ziyarette bulundu. Evinin önünde otururken karşısında Belediye Başkanı Turgay Genç'i gören Güler gözyaşlarını tutamadı. Duygusal anların yaşandığı ziyarette Başkan Genç, Mehmet Güler'e akülü engelli arabası sözü verdi.

Mahalle Sakinlerinin Görüşleri:

Süleyman Yener-Muhtar: Belediye Başkanı Turgay Genç'in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Süleyman Yener, "Başkanımız mahallemizin sorunlarıyla yakından ilgilenmekte. Yollarımız evlerimizin önüne kadar yapılıyor. 1,5 kilometre parke yol yapımı tamamlandı. Ve çalışmalar halen sürüyor. 500 metrelik bir alana sıcak asfalt sözü aldık, ayrıca 3 kilometrelik yola da yama asfalt yapılacak. Mahalleli yapılan hizmetlerden çok memnun" dedi.

Hüseyin Ali Alpasar: "Başkanımız göreve geldiği günden beri biz mahalle sakinlerinin sorunlarıyla yakından ilgileniyor. Kendisinden Allah razı olsun. Yol ve parklarımız yapılıyor. Modern bir kent görünümüne kavuşuyoruz" diye konuştu.