Genç vekiller, AB destekleri konusunda bilgi aldı

Anasayfa» Haberler» Genç vekiller, AB destekleri konusunda bilgi aldı
Oluşturulma Tarihi: 21.08.2017
Görüntülenme Sayısı: 1887

Döşemealtı Gençlik Meclisi (DÖGEM) genç vekilleri, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Müsteşar Yardımcısı Ahmet Yücel başkanlığında düzenlenen "IPA Semineri: Kazanımlar ve Fırsatlar" programına katıldı.

Döşemealtı Gençlik Meclisi'nin genç vekilleri, ilçedeki sorunlara yönelik ürettikleri çözümlerin yanı sıra Avrupa Birliği konusunda da eğitimler alıyor. Genç vekiller, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Müsteşar Yardımcısı Ahmet Yücel başkanlığında, Ramada Otel'de düzenlenen "IPA Semineri: Kazanımlar ve Fırsatlar" seminerine katıldı. Türkiye ve AB ilişkileri hakkında önemli bilgiler alan genç vekiller, Türkiye'deki AB fonları ve bugüne kadar verilen hibe destekleri ile gelecek dönemdeki hibe programlarını öğrenme fırsatı buldu.

DÖGEM'i anlattılar

Toplantı sonrasında AB Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Yücel, Antalya Vali Yardımcısı Ekrem Büyükata, Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı Mesut Kamiloğlu, AB Bakanlığı Mali İşler Başkanı Beyza Turan, Merkezi Finans ve İhale Birimi Başkanı M. Selim Uslu ve AB Bakanlığı Sosyal Bölgesel ve Yenilikçi Politikalar Başkanı Kayhan Özüm ile tanışma fırsatı bulan genç vekiller, Döşemealtı'nı ve DÖGEM projelerini anlattılar.