Genç vekiller Avrupa yolcusu

Anasayfa» Haberler» Genç vekiller Avrupa yolcusu
Oluşturulma Tarihi: 3.05.2017
Görüntülenme Sayısı: 1424

Döşemealtılı gençlerin katılımıyla oluşturulan Döşemealtı Gençlik Meclisi'nin 3 üyesi, Avrupa Birliği Günü etkinlikleri kapsamında Brüksel'e gidiyor.

4-7 Mayıs tarihleri arasında Belçika'nın Brüksel kentinde çeşitli temaslarda bulunacak olan Döşemealtı'nın genç vekilleri, çeşitli sivil toplum kuruluşları, Avrupa Birliği kurumları ve Türkiye AB Daimi Temsilciliği'ni ziyaret ederek iki ülke arasında gençlik köprüsü kuracak. Ekibe Proje Danışmanı Murat Dinç öncülük edecek.

Belçika gezisi öncesi Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'i makamında ziyaret eden genç vekiller Kamile Bahşi, Atay Özden ve Rumeysa Demirel, proje içerisinde olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek Döşemealtı'nı, Antalya'yı ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceklerini söylediler.

DÖGEM projesini başlatırken, Döşemealtı'nda yaşayan gençlere yeni ufuklar açmayı, kişisel ve mesleki deneyimler kazandırmayı ve Avrupa ile entegre bir gençlik oluşturmayı amaçladıklarını ifade eden Başkan Turgay Genç, “25'i kız, 25'i erkek toplam 50 genç vekilimizi hem yerel yönetimlere dahil ediyoruz hem de yeni imkanlar kazandırmaya çalışıyoruz. Gençlerimizin Avrupa deneyimi kazanması, Avrupa'daki gençlerle ortak projelerde buluşması sadece bölgemiz için değil, ülkeler arasında da iyi bir iletişim imkanı yaratacaktır. Brüksel'e gidecek olan genç vekillerimize iyi yolculuklar dilerim” dedi.

Yeşil pasaporta sahip birinci ve ikinci dönem genç vekillerinin müracaatları sonucu İngilizce mülakatında başarılı olan gençler arasından seçilen 3 genç vekil, 7 Mayıs Pazar günü ilçeye dönecek.

Genç vekillerin programı:

5 Mayıs Cuma:

Uluslararası Gençlik Organizasyonları ziyareti

Avrupa Gençlik Forumu ziyareti

Think Young Loby ve Girişimcilik Kuruluşu ziyareti

AB Türkiye Daimi Temsilciliği'nde büyükelçi ziyareti

CHP Brüksel Temsilciliği ziyareti

6 Mayıs Cumartesi:

Avrupa Günü etkinliklerine katılım ve Avrupa Birliği Kurumlarına ziyaret

Avrupa Parlamentosu

Avrupa Birliği Komisyonu

Avrupa Birliği Konseyi

Avrupa Bölgeler Komitesi

Avrupa Dış Eylemler Servisi

Avrupa Ekonomik ve Sosyal Komitesi

Avrupa Tarihi Evi Müzesi gezisi