Hastanenin bodrum katı tamam

Anasayfa» Haberler» Hastanenin bodrum katı tamam
Oluşturulma Tarihi: 20.03.2017
Görüntülenme Sayısı: 1555

Döşemealtı Belediyesi tarafından projelendirilip inşaatına başlanan hastane inşaatında bodrum kat tamamlandı. 10 ay gibi rekor sürede tamamlanacak olan ilçenin ilk tam teşekküllü hastanesi, 2018 Ocak ayında hasta kabulüne başlayacak.

Döşemealtı Belediyesi, ilçenin eksikliklerini gidermeye yönelik başlattığı yatırımlar arasında yer alan hastane inşaatında çalışmalar aralıksız devam ediyor. Hastane binasının bodrum katı tamamlanırken yaklaşık 3 bin 200 metrekarelik alan için 75 ton demir ve 800 metreküp beton kullanıldı.

Döşemealtı şantiyeye döndü

Döşemealtı Belediyesi tarafından projesi devam eden 8 adet parkın yanı sıra Döşemealtı Hastanesi, Gençlik Merkezi, Ekolojik Kreş, Müze Cami, yol açma ve asfaltlama gibi işlerde yüzlerce insan istihdam imkanı buluyor. Sadece hastane inşaatında günlük 40-70 işçi çalışırken bu sayı kaba inşaatın bitmesiyle 3 katın üzerine çıkacak.

2018 Ocak ayında bitecek

Avrupa standartlarında projelendirilen Döşemealtı Hastanesi, 11 bin 715 metrekare alan üzerine inşa ediliyor. Hastanede 27 adet yataklı erişkin yoğun bakım ünitesi, 17 adet yataklı yeni doğan yoğun bakım ünitesi, 4 adet yataklı izolasyon ünitesi ve 27 yataklı hasta odası olmak üzere toplam 75 yatak kapasitesi ile ilçenin ve yakın bölgenin tamamına hizmet verebilecek.

Projelerin çoğu bu yıl bitiyor

Başlattıkları projelerin inşaatlarına hızla devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Turgay Genç Projeler yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı. Hemen hemen tamamı 2017 yılı içerisinde tamamlanarak halkımızın hizmetine açılacak” dedi.