İftar sofraları ve tiyatro uzak mahallelere taşındı

Anasayfa» Haberler» İftar sofraları ve tiyatro uzak mahallelere taşındı
Oluşturulma Tarihi: 12.06.2017
Görüntülenme Sayısı: 1715

Döşemealtı Belediyesi, geleneksel iftar sofralarını bu kez ilçenin en uzak mahalleleri Dağbeli ve Bademağacın'a kurdu. Çok amaçlı kapalı pazar yerlerinde açılan iftar sofralarında binlerce vatandaş oruçlarını açtıktan sonra Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu tarafından sergilenen “İftarlık Komedya” adlı oyununu keyifle izledi.

Ramazan ayında 45 bin kişilik iftar sofrası

Döşemealtı Belediyesi, mahallelerde kurduğu iftar sofralarıyla ilçe halkını kaynaştırmaya devam ediyor. Ramazan ayı boyunca 45 bin kişiye iftar verecek olan Döşemealtı Belediyesi, hafta sonu ilçenin en uzak mahalleleri olan Dağbeli ve Bademağacı'nda iftar sofrası kurdu. Her iki mahallede programa katılan binlerce vatandaş birlikte oruçlarını açtı. Belediye Başkanı Turgay Genç, Dağbeli'nde iftara katılan tüm vatandaşlarla sohbet edip Ramazan aylarını kutladı.

Deniz Baykal Bademağacı'nda

Bademağacı Kapalı Pazar Yeri'ndeki iftar programına, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi önceki dönem Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, CHP Antalya eski milletvekili Tuncay Ercenk, CHP Döşemealtı İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları yönetimi ve üyeleri, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve Döşemealtı Belediyesi Güreş Takımı başpehlivanları katıldı.

Önce iftar sonra tiyatro

İftar programında Başkan Genç ve Deniz Baykal'a vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. İftara katılan vatandaşlar fotoğraf çektirmek için sıraya girdi. İftar yemeğinin ardından Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu'nun “İftarlık Komedya” adlı oyunu sahnelendi. Yaklaşık 1 saat süren tiyatro büyükten küçüğe herkesi kahkahaya boğdu. İftar sofraları 17 Haziran Cumartesi günü Çığlık Kapalı Pazar Yeri'nde, 18 Haziran Pazar günü ise Nebiler Mahallesi'nde olacak.