Kaçak yapılar yıkıldı

Anasayfa» Haberler» Kaçak yapılar yıkıldı
Oluşturulma Tarihi: 21.09.2018
Görüntülenme Sayısı: 1520

Altınkale Mahallesi'nde mera statüsündeki kamu arazisine, çoğunluğu 2018 yılında yapıldığı tespit edilen ve bu nedenle de imar barışından yararlanamayan kaçak yapılar, polis ve zabıta nezaretinde yıkıldı.

30 Nisan'da açıklanan imar affı, 31 Aralık 2017 tarihinden önce inşa edilen yapıları kapsıyor. 2018 yılında inşa edilen tüm kaçak ve uygunsuz yapılar bu aftan yararlanamıyor. Bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ülke genelinde benzer durumdaki yapıların yıkılması işlemlerine başladı.

Döşemealtı Altınkale Mahallesi'nde de mera statüsündeki kamu arazisine çoğunluğu 2018 yılında yapıldığı tespit edilen ve bu nedenle de imar barışından yararlanamayan kaçak yapılar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müfettişlerince, polis ve belediyenin ilgili birimleri nezaretinde yıkıldı. 775 Sayılı kanunun 18. maddesi gereğince başlatılan yıkım çalışmaları Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Tevfik Altınay denetiminde gerçekleştirildi. Altınay, “Antalya'da buna benzer tüm yapıları yıkacağız. 2018 yılı içinde yapılmış, kayıt belgesine başvuran hakkı olmadan belge almış yapıları kaldıracağız" dedi.