Kadın sporlarına Döşemealtı damgası

Anasayfa» Haberler» Kadın sporlarına Döşemealtı damgası
Oluşturulma Tarihi: 6.11.2017
Görüntülenme Sayısı: 1250

Döşemealtı Belediyesi Kadın Futbol Takımı'nın ardından ilçenin kadın basketbol takımı da oldu. 11 Kasım'daki genel kurulun ardından resmen Döşemealtı ismini alacak olan Yıldız Spor Basketbol Takımı, Döşemealtı'nın marka değerine katkı sağlayacak.

Bu yıl kurulan ve Bayanlar Bölgesel 2. Lig'de mücadele eden Döşemealtı Yıldız Gençlik ve Spor Kulübü Bayan Basketbol Takımı; Başkan Burak İkizoğlu, Genel Koordinatör Ozan Pural, Basketbol Şube Sorumlusu Kamil Tribinye ve kadın basketbolcularıyla Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'i makamında ziyaret etti.

Bu sezon yeni transferlerle de kadrosunu güçlendirdiklerini belirten Kulüp Başkanı İkizoğlu, 11 Kasım'daki Genel Kurul'da “Döşemealtı” adını alacaklarını söyledi. Maçlarını ve idmanlarını Döşemealtı'nda yaptıklarının altını çizen İkizoğlu, “Antalya ve Döşemealtı'nda basketbolu ve sporu yaymaya çalışıyoruz. Yeni kurulan takımımız ikinci ligde mücadele edecek. Hedefimiz şampiyon olmak” dedi.

İkizoğlu, Başkan Turgay Genç'i kadın basketbol takımının maçlarının izlemeye davet etti. Spora ve sporcuya her zaman destek verdiklerinin altını çizen Başkan Genç, “Kadın futbol takımımızdan sonra bir de basketbol takımının olması Döşemealtı'nın marka değerine katkı sağlayacaktır. Bölgemizde nitelikli eğitim kurumlarının bulunması basketbol altyapısına sporcu kazandırılmasında önemli bir faktör olacaktır. Her türlü desteğe ve işbirliğine hazırız” dedi.