Kent çöplüğüne çevrilen ormanlık alanda Döşemealtı Belediyesi temizlik çalışmaları başladı

Anasayfa» Haberler» Kent çöplüğüne çevrilen ormanlık alanda Döşemealtı Belediyesi temizlik çalışmaları başladı
Oluşturulma Tarihi: 18.11.2020
Görüntülenme Sayısı: 618

ORMANDA TEMİZLİK OPERASYONU

Döşemealtı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri çevre katilleri tarafından adeta kent çöplüğüne çevrilen ormanlık alana müdahale etti. Ağır makine ekipmanlarıyla saatler süren temizlik çalışması sonunda ormanlık alan eski görünüme kavuştu.

28 KAMYON ÇÖP

Döşemealtı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Çıplaklı Mahallesi TOKİ Konutları ile Organize Sanayi Bölgesi arasında kalan Orman Bölge Müdürlüğüne ait olan bölgede temizlik çalışması başlattı. Antalya'nın en geniş yeşil alanları ve doğal zenginlik kaynağı Döşemealtı'nda adeta çöp terörü estirerek bölgedeki çam ormanı dokusuna zarar verilmesi üzerine harekete geçen Belediye ekipleri 3 iş makinesi ve 7 kamyonla saatler süren temizlik çalışmasında ormandan 28 kamyon çöp çıktı.

BÖLGE TEMİZLENDİ

Orman Bölge Müdürlüğü arazisinde temizlik yapan Döşemealtı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, “Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait olan bölgede temizlik yapmak için gerekli izinleri aldık ve ekiplerimiz çalışmaya başladı. Saatlere süren bir çalışma sonunda bölgeyi ancak temizledik. Kamyonlar dolusu çöp çıktı. Doğayı kirletmeyelim. Kirlenmesine de izin vermeyelim. Ormanlar bizim milli değerlerimizdir. Dünyanın akciğerleridir” diye konuştular