Komisyondan zam yok!

Anasayfa» Haberler» Komisyondan zam yok!
Oluşturulma Tarihi: 8.05.2017
Görüntülenme Sayısı: 2111

4 yılda bir toplanan Arsa-Arazi Emlak Değer Komisyonu, Döşemealtı Belediye Meclis Salonu'nda bir araya geldi. Komisyon, alım satım işlemleri, emlak vergisi, veraset ve intikallerde esas alınan değerlere zam yapmama kararı aldı.

Arsa-Arazi Emlak Değer Komisyonu, Döşemealtı Belediye Başkan Yardımcısı Naci Alın başkanlığında toplandı. Son olarak 2013 yılında toplanan ve 4 yılda bir araya gelen komisyona, Döşemealtı Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Yörük, mahalle muhtarları, Antalya Vergi Dairesi Başkanlığı Mükellef Hakları ve İletişim Müdürü Orhan Zıngal ile Antalya Ticaret Odası temsilcisi katıldı.

Vatandaş şikayetçi

Konuyla ilgili komisyon üyelerine bilgi veren Başkan Yardımcısı Naci Alın, 2013'te yapılan fiyat artışıyla ilgili vatandaşlardan yoğun şikayetler geldiğine dikkat çekerek talepleri dinledi. Antalya Vergi Dairesi'nden Orhan Zıngal da komisyon üyelerine alınacak kararın kamusal ve yasal boyutlarıyla ilgili bilgiler verdi.

Zam olmasın kararı

Bazı komisyon üyesi muhtarlardan gelen fiyatların aşağı çekilmesi yönündeki talepleri değerlendiren Zıngal, yasal olarak bunun mümkün olmadığının altını çizdi. Görüşmelerin ardından yapılan oylamada zam yapılmaması ve 4 yıl boyunca 2013 yılındaki fiyatların baz alınması kararı alındı. Belirlenen değer, alım satım işlemleri, emlak vergisi, veraset ve intikal gibi işlemlerde esas alınıyor.