KONGED’den samimi itiraf: Büyük Projelere imza attınız

Anasayfa» Haberler» KONGED’den samimi itiraf: Büyük Projelere imza attınız
Oluşturulma Tarihi: 8.02.2018
Görüntülenme Sayısı: 1207

Konyaaltı Gençlik Derneği (KONGED) yönetimi, hayata geçirdiği projelerden ötürü Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'e övgüler yağdırdı.

KONGED Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Alper Alveroğlu, yönetim kurulu üyeleri ve derneğin Döşemealtı İlçe Başkanı Süleyman Özgür ile birlikte Başkan Turgay Genç'i makamında ziyaret etti. Partiler üstü güçlü bir sivil toplum örgütü olduklarını ifade eden Alveroğlu, şunları söyledi:

“900'ün üzerinde üyesi bulunan ve 300'e yakın saha projesi geliştiren sivil toplum örgütüyüz. İsmimiz Konyaaltı Gençlik Derneği olmasına rağmen 7 ilçede varız. Hızla gelişen ve büyüyen Döşemealtı'nda da bir başkanlık kurduk. Gençlere yönelik hayata geçirdiğiniz Döşemealtı Gençlik Meclisi (DÖGEM), Gençlik Merkezi, kent meydanları, Ekolojik Kreş ve Trafik Eğitim Parkı projelerinizi yakından takip ediyoruz. Büyük bütçeli belediyelerin bile cesaret edemediği ölçekte projelere imza atmanız nedeniyle derneğimiz adına sizi kutluyor ve ortak çalışmalar yapmak istiyoruz.”

“Döşemealtı'nda ilkleri yaptık”

Sivil toplum örgütleri ile işbirliği içinde olduklarını söyleyen Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ise şöyle konuştu: “Bütün büyük yatırımların planlı tek rezerv alanı Döşemealtı. Bu hızlı büyüme ve gelişimi sağlamak için tüm ekibimle birlikte çalışıyoruz. Amacımız bölgemizi hak ettiği yere taşımak. Çünkü Döşemealtı yeni Antalya'nın kurgulanacağı alan. Göreve geldiğimiz günden bu yanı ciddi değişim yarattık. Bölgenin tarihi ve kültürel değerlerini koruyarak modern kentleşmeye yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bütün ortak projelere açığız. İlçemizi kalkındıracak ve tanıtımını sağlayacak projeler geliştirmek ve hayata geçirmek için sizlerle çalışmaktan mutluluk duyarız” dedi.

Sosyal projelerde ortak çalışma kararı

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ve KONGED Başkanı Ahmet Alper Alveroğlu kentin en donanımlı ve modern tesislerinden birisi haline gelen Trafik Eğitim Parkı'yla ilgili ortak çalışma yapmak için anlaştı. Başta belediye personeli olmak üzere ilçede trafik ahlakı üzerine eğitimi verilmesi, yanı sıra Nar Masa ve DÖGEM genç vekilleri ile birlikte ortak çalışmalar yapılması kararlaştırıldı.