KONGED’in yılın sporcusu ödülü Orhan Okulu’ya

Anasayfa» Haberler» KONGED’in yılın sporcusu ödülü Orhan Okulu’ya
Oluşturulma Tarihi: 3.09.2018
Görüntülenme Sayısı: 795

Türkiye Cumhuriyeti 2018 Yılı Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı Orhan Okulu, Konyaaltı Gençlik Derneği (KONGED) tarafından ‘Yılın Sporcusu' ödülüne layık görüldü.

Konyaaltı Gençlik Derneği (KONGED)'in Barış Manço anısına düzenlediği 4. Yıl Ödülleri Gecesi'ne Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ve Döşemealtı Belediyesi'nin başpehlivanı Orhan Okulu'da katıldı. Gecede 13 ayrı branşta ödüller verilirken Yılın Sporcusu kategorisinde Döşemealtı Belediyespor güreşçisi Orhan Okulu ödüle layık görüldü. Bu yıl 657. Tarihi Kırkpınar Güreşleri'ni kazanan Okulu'ya ödülünü, Antalya Doğu ve Güney Doğu İş Adamları Derneği Başkanı İsmail Kaya ve KONGED Ekonomi ve Mali İşler Başkan Yardımcısı Erkan Yalçınbaş verdi.

KONGED yönetimine ve üyelerine teşekkür eden Başkan Genç, “Döşemealtı'nın, Antalya'nın yeni yaşam ve yatırım merkezi olarak gösterilmesi son 4.5 yılda belediyemiz imkanlarıyla yaptığımız planlı, programlı ve her kesime hitap eden çalışmaların neticesidir. Alt yapıdan, üst yapıya, kültür-sanattan, eğitime, sağlıktan spora hemen her alanda 100'ün üzerinde projeyi ilçemize kazandırdık. Görev başladığımda ata sporumuza sahip çıkacağıma söz vermiştim. Sözümü tuttum ve bugün çok güçlü bir alt yapıya sahip olduk. 3 yıldır birlikte çalıştığımız Orhan Okulu'nun Edirne'de kazandığı altın kemer ilçe tarihimizde bir ilk oldu” dedi.