Koray Avcı’dan muhteşem Döşemealtı konseri

Anasayfa» Haberler» Koray Avcı’dan muhteşem Döşemealtı konseri
Oluşturulma Tarihi: 10.07.2017
Görüntülenme Sayısı: 2295

Döşemealtı Belediyesi tarafından yapımı kısa süre önce tamamlanıp hizmete açılan ilçenin ilk Kent Meydanı'nda Koray Avcı rüzgarı esti.

Döşemealtı Belediyesi, Antalya günü olarak kabul edilen 07.07. 2017 tarihinde unutulmaz bir Yaz Konseri düzenledi. İlçenin ilk kent meydanın da gerçekleştirilen konserde Koray Avcı ve mahalli sanatçılar sahne aldı. Döşemealtı Kent Meydanı'nı dolduran binlerce vatandaş, Nurdan Kızılaslan ile başlayan Döşemealtı Yaz Konseri'nde daha sonra DJ Ersin'in muhteşem performansıyla güzel bir yaşam akşamı yaşadı.

Konserde sahneye çıkarak söz alan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, 3 yılda neler yaptığını tanıtım filmi eşliğinde anlattı. Başkan Genç yaptığı açıklamasında, “Düne kadar Antalya'nın arka bahçesi olarak gösterilen Döşemealtı, bugün Antalya'nın yatırım ve yaşam merkezine dönüştü. Alt yapıdan üst yapıya, kültürden sanata, spordan sağlığa ilkleri yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Bizleri bu kutsal göreve layık görenleri mahcup etmemek için çalışıyoruz. Temel belediyecilik hizmetlerinin yanın da sosyal belediyeciliğin de gereğini yerine getiriyoruz” dedi.

Başkan Turgay Genç konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yaklaşık 3 yıl önce göreve başladık ve bu süre içerisinde 12 mahallemize 13 adet çok amaçlı kapalı pazar yeri yaptık. 850 bin m2 sıcak asfalt, 150 bin m2 parke yol ihalesi gerçekleştirdik. Aralarında Çocuk Trafik Eğitim Parkı gibi tematik parkların da bulunduğu 32 yeni park ve sosyal yaşam alanını hizmete açtık, açmaya da devam ediyoruz. Avrupa standartlarında bir parke tesisi kurduk. Burada ahşap ve demir atölyelerini de faaliyete geçirdik. Sınırlarımızla birlikte hizmet sahamız da büyüdüğü için 6 milyon lira yatırımla yeni iş makinesi ve araç aldık. Şehit Mustafa Gürcan Caddesi'ni bölünmüş yola dönüştürdük 500 km yeni yol, cadde ve bulvar açtık. Türkiye'de sayılı Antalya'nın ilk ekololojik kreşini çocuklarımıza kazandırdık. Türkiye'nin ilk müze konseptli camisini inşa ediyoruz. Bölgemizin en büyük sorunu olan tam teşekküllü hastanesini belediyemiz imkanlarıyla yapıyoruz. Halkımızın kültürel ve sanatsal beklentileri doğrultusunda Döşemealtı'nın ilk Tiyatrosunu kurduk. İlçemizin ilk kent meydanını yaptık ve bu gün de ilk konserimizi düzenliyoruz. Gençlerimiz için 14-25 yaş arası Döşemealtı Gençlik Meclisi (DÖGEM)i kurduk” diye konuştu.

Başkan Genç'in konuşmasından sonra sahneye çıkan ünlü sanatçı Koray Avcı ise yaklaşık 2 saat sahne alarak sevilen şarkıları seslendirdi. Avcı, ilk defa Döşemealtı'nda konser verdiğini ve Döşemealtı halkıyla bir arada olmaktan gurur duyduğunu söyledi. Başkan Genç, sanatçıya bölgenin kültürel değerlerinden Dünyaca ünlü Döşemealtı Halısı hediye etti.