Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşlerine Döşemealtı damgasını vurdu

Anasayfa» Haberler» Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşlerine Döşemealtı damgasını vurdu
Oluşturulma Tarihi: 29.09.2016
Görüntülenme Sayısı: 2000

Manavgat Yağlı Pehlivan Güreşlerine Döşemealtı damgasını vurdu

Döşemealtı rüzgarı esti

KIRKGÖZ Döşemealtı Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Güreş takımı Manavgat Belediyesi 5. Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde tarih yazdı. 60'ı başpehlivan 471 güreşçinin katıldığı müsabakalarda finalde Şaban Yılmaz'ı yenen Orhan Okulu Başpehlivan olurken, yine Başpehlivan Serkan Serttürk üçüncülük madalyasının sahibi oldu. Döşemealtı Belediyesi adına güreşen başpehlivanların yanı sıra alt boylarda da 5 pehlivan 2 birincilik, 1 ikincilik ve 2 üçüncülük alarak kürsüye Döşemealtı adını yazdırdı.

Gurur veren dereceler...

Manavgat Atatürk Stadyumunda yapılan güreşleri 10 bini aşkın güreşsever izledi. Güreşlerin favorileri arasında bulunan Döşemealtı Belediyesi Başpehlivanı Orhan Okulu yine üzerine düşeni yaptı ve birincilik kupasını Döşemealtı'na getirdi. Çeyrek finalde Ali Gürbüz'ü yarı finalde ise Serkan Serttürk'ü mağlup etmeyi başaran Okulu, finalde güçlü rakibi Şaban Yılmaz'ı da yenerek adını kürsüde en üst sıraya yazdırdı. Yine Döşemealtı Belediyesi sporcusu Serkan Serttürk ise üçüncü oldu ve güreşseverleri selamladı.

Yeni başpehlivanlar yetişiyor...

Üst yapıya olduğu kadar alt yapıya da büyük önem veren Kırkgöz Döşemealtı Belediye Gençlik ve Spor Kulübü yeni yıldızların yetişmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Antrenör Mustafa Kara nezaretinde Manavgat 5'nci Yağlı Pehlivan güreşlerine katılan 15 güreşçi'den 5'i de kürsüye adlarını yazdırdı. Minik1 boyunda Mustafa Naz birinci yine minik 2 boyda Ali Güleç birinci oldu. Teşvik 2 boyunda Murtaza Kalkan ikinci. Tozkoparan boyunda Zeki Can Erdem ve Ayak boyunda Bayram Kara üçüncü oldular.