Minik öğrenciler Bisikletçileri Türk Bayraklarıyla karşıladı

Anasayfa» Haberler» Minik öğrenciler Bisikletçileri Türk Bayraklarıyla karşıladı
Oluşturulma Tarihi: 20.02.2020
Görüntülenme Sayısı: 486

Uluslar arası Bisiklet Birliği'nin (UCI) uluslararası yol bisikleti takviminde 2.1 kategorisinde yer alan ve 4 etaptan oluşan “TOUR OF ANTALYA poweredby AKRA” yarışması nefes kesti. Yarışın Döşemealtı etabı renkli görüntülere sahne oldu. Döşemealtı Belediyesi Ekolojik Kreş öğrencileri Türk Bayraklarıyla bisikletçileri karşıladı.

İlk kez böylesine önemli bir organizasyona ev sahipliği yapan Döşemealtı ilçesinde yarış güzergahı Kuzey çevreyolunun devamında, ilçenin ilk ve tek bisiklet yoluna da sahip ödüllü projesi Şehit Mustafa Gürcan caddesinden devam etti.

Şehit Mustafa Gürcan Caddesinde Döşemealtı Belediyesi Ekolojik Kreş öğrencileri Türk Bayraklarıyla bisikletçileri karşıladı. Türk Bayraklı Tişörtleriyle bayraklarını sağlayan minikler, bisiklet tutkunlarının da ilgi odağı oldu. Döşemealtı Kaymakamı Cengiz Cantürk, Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Yörük ve vatandaşlar da sporcuları selamladı.

Kaymakamlık önünde finiş çizgisinde puanlamaları alınan sporcular daha sonra Şehit Ahmet Küçükadalı caddesini takip ederek Çığlık mahallesini boydan boya kat etti. Adrenalin tutkunları 101.6 kilometrelik parkurun Termessos Milli Parkı kavşağından, Düzlerçamı ve Kepezüstünden batı çevreyoluna geçerek Döşemealtı etabını tamamladı.