Nar Masa’dan “ Acil Çözüm”

Anasayfa» Haberler» Nar Masa’dan “ Acil Çözüm”
Oluşturulma Tarihi: 12.07.2021
Görüntülenme Sayısı: 371

Döşemealtı Belediyesi'nin "Önce insan" anlayışıyla hayata geçirdiği vatandaşların istek, şikayet ve taleplerini belediye yönetimi ve ilgili birimlere ulaştırılması, kısa sürede çözüme kavuşturulması amacıyla kurulan Nar Masa, çözüm üretiyor...

İhtiyaçlara anında cevap veren Nar Masa, Kovanlık Mahalle Meydanı'nda bozulan parke taşlarının tamiratını gerçekleştirdi. Tamirat sırasında Acil Çözüm Ekibine, koordinasyon ve saha ekibi de destek verdi.

HALKIN HİZMETİNDEYİZ

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'in insan odaklı vizyon projelerinden biri olan Nar Masa, Çağrı merkezi ve gezici ekibin yanı sıra sosyal medya, kültürel etkinlik, iş ve işçi çözüm merkezi, karşılama ve koordinasyon ekiplerinden oluşuyor. Nar Masa bünyesinde kısa bir süre önce de Acil Çözüm Ekibi oluşturuldu. Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “Sosyal belediyeciliğin gereği "önce insan" anlayışıyla en ince ayrıntısına kadar planladığımız Nar Masa halkın hizmetinde” dedi.

HIZLI ÇÖZÜM

Özellikle pandemi döneminde ilçeyi karış karış gezen ve tüm evlere maske, dezenfektan dağıtımı yapan Nar Masa ekipleri yine muhtarlar aracılığıyla tespit edilen ihtiyaç sahiplerine yardım kolilerini ulaştırdı. Döşemealtı Belediyesi Nar Masa 2020 yılında tam 4148 istek, öneri ve şikayete yanıt verdi. Gelen taleplerin 3316'sı tamamlandı. İlçe genelinde her noktada görev yapan Nar Masa, çağrı merkezi, sosyal medya ve diğer kanallardan gelen taleplere de hızlı bir şekilde çözüm üretiyor. Nar Masa bünyesindeki Acil Çözüm Ekibi ise vatandaşlardan gelen parke taşı ve kaldırım tamiratı ile bitkisel atıkların temizliğini gerçekleştiriyor.

PARKE TAŞI TAMİRATI

Son olarak Nar Masa'ya Kovanlık Mahalle Meydanı'nda su kanalı açılması sebebiyle parke taşlarının bozulduğu bilgisi ulaştı. Vatandaşlar, ekiplerimizden bozulan parke taşlarının tamiratını istedi. Koordinasyon ve Saha ekipleri de Acil Çözüm Ekibine destek vererek, Kovanlık Meydanı'ndaki 100 metrelik alanda parke taşı tamiratı gerçekleştirdi. Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “Döşemealtı hızla büyüyor, gelişiyor bu doğrultuda yerel yönetimlerden beklentiler de artıyor. Nar Masa'yı kurmamızdaki en önemli faktör de bu farklılıkları zamanında tespit edip gereğini yapmak. Bu birimi çok önemsiyorum.” dedi.