Nebiler Mahallesi’nde Tapu Sevinci

Anasayfa» Haberler» Nebiler Mahallesi’nde Tapu Sevinci
Oluşturulma Tarihi: 31.08.2022
Görüntülenme Sayısı: 141

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç Nebiler Mahallesi'nde yapılan imar uygulamasının ardından tescili yapılan bölgede mülkiyeti olan vatandaşlara tapularını dağıttı.

Yaklaşık 10 hektarlık bir alanda uygulanan imarın ardından ilk etapta tapuları verilen 38 kişiye Nebiler Mahallesi'nde düzenlenen törenle tapularını dağıtan Başkan Genç, herkese hayırlı olmasını diledi.

10 YILDIR ÇALIŞILIYORDU

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç seçim bölgesi de olan Döşemealtı Nebiler Mahallesi'nde yaklaşık 10 yıldır imar uygulaması yapılması için çalışıyordu. Antalya Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı olduğu dönemden bu yana bölgenin kanayan yarası haline gelen imar sorununu çözmek için uğraşan Belediye Başkanı Turgay Genç, göreve gelmesinin ardından bölgedeki sorunların çözümü için çalışma başlatmıştı.

İLK ETAPTA 38 KİŞİ

Kadastro Orman Sınırına ilişkin sıkıntıların çözümünün ardından vatandaşların imdadına yetişen Turgay Genç, hak sahibi vatandaşların mağduriyetinin giderilmesine yönelik çalışmaları tamamladı. İmar uygulamasının tamamlanmasının ardından hak sahibi vatandaşlara tapu dağıtım törenine katıldı. İlk etapta tapu almaya hak kazanan 38 kişiye tapularını dağıtan Genç, diğer vatandaşlarında önümüzdeki günlerde tapularına kavuşacağı müjdesini verdi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜRLER

Mahalle sakinleri uzun yıllardır çözülemeyen imar sorununu çözdüğü için Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'e teşekkür etti. Başkan Genç, “Büyükşehir Belediyesi'nde İmar Komisyonunda olduğum dönemde bu sorunun büyüklüğünü gördüm. Göreve gelmemle birlikte vatandaşlarımızın daha fazla mağduriyet yaşamaması için sorunları çözmeye çalıştık ve sonunda tapular hak sahiplerine ulaşmaya başladı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.