Ödüllü fotoğrafçı Bieber Döşemealtı halısı dokudu

Anasayfa» Haberler» Ödüllü fotoğrafçı Bieber Döşemealtı halısı dokudu
Oluşturulma Tarihi: 12.03.2018
Görüntülenme Sayısı: 1182

Dünya Basın Fotoğrafı ödülü sahibi Jodi Bieber, özel bir program için geldiği Antalya'da bölgenin önemli kültürel değerlerinden Döşemealtı Halısı dokudu.

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nin (TFMD) 33 yıldır geleneksel olarak düzenlediği Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması'nın jürisinde yer alan ünlü kadın fotoğrafçı Güney Afrikalı Jodi Bieber, Döşemealtı'nda halı dokudu.

Kovanlık Mahallesi'nde Nazife Aktan ve Fatma Görmez'in halı tezgahına konuk olan Bieber, dünyaca ünlü Döşemealtı Halısı hakkında bilgi aldı. Farklı kültürlere karşı ilgisi olduğunu söyleyen Jodi Bieber, “Dünyanın bir ucundan Antalya'ya gelip halı dokuyacağım aklıma gelmezdi, çok mutlu oldum. Bu deneyimi yaşamama aracılık eden Türkiye Foto Muhabirleri Derneği Başkanı Rıza Özel'e, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç'e, Mahalle Muhtarı Bekir Şimşek ve beni evlerinde ağırlayan güzel insanlara teşekkür ederim” dedi. Döşemealtı Halısı dokuduktan sonra mahalle kahvesine uğrayan dünya basın fotoğrafı ödülü sahibi Jodi Bieber, tavla oynayıp çay içti.

Ziyaret süresince konuklara ilçe hakkında bilgiler aktaran Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, ünlü fotoğrafçıya Döşemealtı Halısı hediye etti.