Önce iftar sonra tiyatro

Anasayfa» Haberler» Önce iftar sonra tiyatro
Oluşturulma Tarihi: 20.6.2016
Görüntülenme Sayısı: 1261

Döşemealtı Belediyesi'nin geleneksel iftar sofraları bölge halkını buluşturmaya ve kaynaştırmaya devam ediyor. İlçenin en uzak mahallelerinden Dağbeli ile başlayan iftar sofrası Bademağacı Mahallesi'nde devam etti.

Bademağacı'nın en büyük iftar sofrası...

Mahalle meydanına kurulan iftar sofrası, saatin yaklaşmasıyla birlikte dolup taştı. Yaklaşık bin kişilik dev sofraya katılan Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Bademağacı halkı tarafından sevgi gösterileriyle karşılandı.

Başkan Turgay Genç mahalle sakinlerini tek tek selamladı...

Bölge halkını selamlayan Başkan Turgay Genç, ezanın okunmasıyla birlikte iftarını mahalle sakinleri, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarıyla birlikte yaptı. Yemek duasını Belediye Meclis Üyesi Ramazan Bahşi gerçekleştirdi.

DHT sanatçıları ayakta alkışlandı...

İftar yemeğinin ardından sahne alan Döşemealtı Belediyesi'nin Halk Tiyatrosu, (DHT) ‘Bir Hoş Seda' isimli ortaoyununu sahneledi. DHT Sanat Yönetmeni Müfit Kayacan ve profesyonel tiyatro ekibi tarafından sahnelenen orta oyununda kanlı Nigar, Arap bacı ve diğer karakterler büyük bir başarı ile yeniden canlandırıldı. Tiyatro sanatçılarının performansı ayakta alkışlandı.

Tiyatro vatandaşın ayağına gidecek...

Sahneye davet edilen Belediye Başkanı Turgay Genç önce iftar sofrasına katılan Bademağacı sakinlerine teşekkür etti ardından da DHT'nin kurulma nedenini anlattı. Başkan Genç, “Kültürel, sanatsal ve sportif olarak Antalya kent merkezinde ne varsa Döşemealtı'nda da olsun istiyoruz. Bundan böyle hiç kimse tiyatro izlemek için kent merkezine gitmek zorunda kalmayacak. Müfit Kayacan hocamızın önderliğinde kurduğumuz Halk Tiyatromuz, oyunlarını Döşemealtı'nın mahallelerinde sizler için sahneleyecek. Tıpkı bugün akşam olduğu gibi” dedi.