Önce kaldırım sonra asfalt

Anasayfa» Haberler» Önce kaldırım sonra asfalt
Oluşturulma Tarihi: 20.02.2017
Görüntülenme Sayısı: 1770

Döşemealtı Belediyesi, Yeniköy Mahallesi'ndeki Kazım Karabekir Caddesi'nin 3 kilometrelik eskiyen ve bozulan asfaltını kaldırıp geri dönüşüme gönderdi. Cadde, sıcak asfalt çalışmalarının tamamlanmasının ardından tekrar hizmete açılacak. Yolun her iki tarafına, Belediye'nin tesislerinde üretilen parke taşlarıyla kaldırım yapıldı.

Döşemealtı Belediyesi'nin ilçe genelinde başlattığı kaldırım, kilit taşı döşeme ve yeni yol çalışmaları aralıksız devam ediyor. Belediye ekipleri, daha önce araçların geçtiği yolu kullanmak zorunda kalan vatandaşlar için Yeniköy Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi'nde 2.5 metre genişliğinde kaldırım yaptı. 3 kilometrelik yolun her iki tarafına da belediyenin kendi tesislerinde üretilen parke ve bordür taşları kullanılarak kaldırım yapıldı.

1500 ton asfalt

Yeniköy Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi'nde kaldırım çalışmalarının ardından bozulan ve eskiyen asfaltın yenilenmesi içinde çalışma başlatıldı. Döşemealtı'nda yol çalışmalarında ilk kez kullanılan ve freze adı verilen asfalt kazıma makinesiyle, eskiyen asfalt geri dönüşüme gönderildi. Kazıma çalışmalarının ardından yol 1500 ton sıcak karışım asfaltla kaplanarak tekrara hizmete açılacak.

Başkan Genç, mahalleliyle görüştü

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, yol yapım çalışmalarının yapıldığı Kazım Karabekir Caddesi'ne gelerek görevlilerden bilgi aldı. Belediye Meclis Üyesi Ahmet Şimşek ile birlikte çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Turgay Genç, mahalle sakinleriyle bir süre sohbet edip, istek ve sorunları dinledi.

Eskiyen asfalt geri dönüşüme gönderiliyor

Caddenin kaldırımını tamamlayıp hizmete sunduklarını hatırlatan Başkan Genç, “Bu caddemizin asfaltında da bozulmalar vardı. İlk önce asfaltı freze makinesi ile kazıyoruz. Bu şekilde hem yolun yükselmesinin önüne geçmiş oluyoruz hem de daha kaliteli asfaltlama yapılmasına imkan sunuyoruz. Eski asfaltı da yeniden değerlendirilerek, yol yapım maliyetlerini azaltıyoruz” dedi.