Ramazan coşkusu başlıyor

Anasayfa» Haberler» Ramazan coşkusu başlıyor
Oluşturulma Tarihi: 26.05.2017
Görüntülenme Sayısı: 1374

Ramazan coşkusu başlıyor

Döşemealtı Belediyesi'nin Ramazan ayı hazırlıkları tamamlandı. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da mahallelerde kurulacak iftar sofralarının ardından Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu ortaoyunu sergileyecek.

Geçen yıl Ramazan ayında ilk kez seyirci ile buluşan Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu (DHT), bu yıl Ramazan ayı için de özel bir gösteri hazırladı. Mahallelerde kurulacak iftar sofralarının ardından sahne alacak olan DHT, “İftarlık Komedya” adlı ortaoyunu ile Döşemealtılıların Ramazan ayını şenlendirecek. Manavgat Belediyesi Gençlik Merkezi Tiyatrosu oyuncusu Ayhan Rüzgarlı'nın yazdığı öykülerden tiyatroya uyarlanan “İftarlık Komedya” müzikli komedi oyunu, 8 ayrı mahallede sergilenecek. Oyunun yönetmeni ise aynı zamanda DHT Sanat Yönetmeni olan Müfit Kayacan.

8 mahallede tiyatro

Döşemealtı'nda Ramazan için çok güzel bir oyun hazırladıklarını belirten Kayacan, “Bölgemize ve Ramazan ayına çok yakışan bir oyunla mahallelere gideceğiz. Ortaoyunu kıvraklığıyla, daha çok tuluat üzerine kurulu, çok eğlenceli ve keyifli bir oyun. Yazarımız Ayhan Rüzgarlı da konuk oyuncu olarak bu Ramazan'da bizlerle olacak” dedi.

İlk gösteri Kent Meydanı'nda

Müziklerini Gürkan Çakıcı'nın yaptığı, dansları İlhan Parlakyıldız'ın yönettiği oyunda, iftarda yemeği fazla kaçıran bir vatandaşın gördüğü kabus canlandırılıyor. İftarlık Komedya'nın ilk olarak, Ramazan'ın ilk iftarı olan 27 Mayıs Cumartesi akşamı Döşemealtı Kent Meydanı'ndaki amfitiyatroda sahnelenecek.

Ramazan ayı kutlu olsun

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Döşemealtı halkının ve İslam aleminin ramazan ayını tebrik etti. Başkan Genç, “Her yıl düzenli olarak kurduğumuz iftar sofralarını bu yıl da devam ettiriyoruz. Toplam 8 mahallemizi kapsayan iftar sofralarımızın ilkini Kent Meydanı'nda gerçekleştireceğiz. İftarın hemen ardından Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu'nun oyununu birlikte izleyeceğiz” dedi.