Şehidin ismi Gençlik Merkezi’nde yaşayacak

Anasayfa» Haberler» Şehidin ismi Gençlik Merkezi’nde yaşayacak
Oluşturulma Tarihi: 5.02.2018
Görüntülenme Sayısı: 1785

Döşemealtı Belediyesi tarafından yaptırılan ilçenin ilk Gençlik Merkezi'ne Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit düşen Piyade Üsteğmen Oğuz Kağan Usta'nın isminin verilmesi, Meclis Üyeleri'nin de desteğiyle karara bağlandı.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç başkanlığında yapılan Şubat ayı meclis toplantısında, Şehit Piyade Üsteğmen Oğuz Kağan Usta'nın isminin Gençlik Merkezi'ne verilmesi görüşüldü. Başkan Genç Meclise hitaben bir konuşma yaparak, “Hepimizin bildiği üzere Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'de yürütülen Zeytin Dalı harekatının 4'ncü gününde, Antalya'da yaşayan ve görev yapmış olan Piyade Üsteğmen Oğuz Kağan Usta şehit olmuştu. Kendisi de çok genç olan kardeşimizin isminin ilçemizin ilk Gençlik Merkezi'nde yaşatılmasının doğru olacağına inanarak konuyu meclis gündemine taşıdık. Bu vesile ile tüm şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.

Meclis üyeleri destek verdi

CHP Grup Sözcüsü Ali Acır, Gençlik Merkezi'ne şehidin isminin verilmesi konusunda, komisyona havale edilmeden karar alınabileceğini söylemesi üzerine konu oylamaya sunuldu. Meclisteki tüm partiler karara destek verdi.

Yaklaşık 6 dönüm arazi üzerine kurulan Döşemealtı'nın ilk Gençlik Merkezi, yarı olimpik açık ve kapalı yüzme havuzları, toplantı salonları, derslikler, soyunma odaları, sanat atölyeleri, gençlik lokali, idari ofisler ve açık otopark alanlarından oluşuyor. Kaba inşaatı ve çevre düzenlemesi biten, iç düzenlemeleri devam eden Gençlik Merkezi, önümüzdeki aylarda hizmet vermeye başlayacak.