Temizlik personeline şüpheli paket semineri

Anasayfa» Haberler» Temizlik personeline şüpheli paket semineri
Oluşturulma Tarihi: 19.5.2016
Görüntülenme Sayısı: 976

Döşemealtı Belediyesi Temizlik İşleri personeli, Antalya Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirilen bilgilendirme seminerinde şüpheli paket ve patlayıcı maddeler konusunda eğitim aldı.

Son günlerde artan terör olaylarına karşı düzenlenen seminer kapsamında Döşemealtı Belediyesi Temizlik İşleri Şube Müdürlüğüne bağlı 90 personele gördükleri şüpheli durumlara, kişi ve paketlere karşı yapmaları gerekenler hakkında bilgi verildi.

Belediye personeli bilgilendirildi...

Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Bomba İmha ve İnceleme Şube Müdürlüğünde görevli uzman polisler tarafından temizlik işçilerine verilen şüpheli paket ve patlayıcı maddeler konulu seminer yaklaşık 1.5 saat sürdü.

İhbar edin...

Antalya Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, temizlik işçilerine bomba çeşitleri ve canlı bombalar ile ilgili geniş bilgiler verirken, özellikle son dönemde artan eli kanlı terör örgütünün eylemlerine karşı çok daha dikkatli olmalarını ve şüpheli gördükleri durumlarda hiç çekinmeden polisi arayarak bilgi vermelerini istedi.

Video ve fotoğraflarla anlattılar...

Uzmanlar bomba türleri ve biçimleri hakkında personele hazırlanan film ve gerçek olaylardan alınmış fotoğraflardan örnekler göstererek çöpte bulabilecekleri bu tür ve benzeri maddelere karşı hemen 112 Acil Yardım hattını arayarak bilgi vermelerini istedi. Polisler ayrıca temizlik görevlilerine canlı bomba eylemcilerinin üzerinde giydikleri kıyafet örneklerinden yüzlerinin aldığı şekillere kadar birçok konuda bilgiler verdi.