“Vatan Kurtaran Şaban” ayakta alkışlandı

Anasayfa» Haberler» “Vatan Kurtaran Şaban” ayakta alkışlandı
Oluşturulma Tarihi: 26.02.2018
Görüntülenme Sayısı: 1270

Döşemealtı Halk Tiyatrosunun (DHT) yeni sezon oyunu Vatan Kurtaran Şaban gala gösterimiyle izleyici karşısına çıktı. Ayakta alkışlanan oyun sonunda sahneye çıkan Belediye Başkanı Turgay Genç, Döşemealtı'nın sanatta da bir marka haline geldiğini söyledi.

DHT'nin yeni müzikal oyunu “Vatan Kurtaran Şaban”ın galası Yeşilpark Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Galaya Kaymakam Cengiz Cantürk, CHP İlçe Başkanı Zekeriya Altun, MHP İlçe Başkanı Zeki Öner Özgöçer, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Haldun Taner'in günümüze uyarlanan unutulmaz karakteri, Kültür Bakanlığı müsteşarlığına atanan Şaban ve yardımcısı Mustafa'nın komik icraatlarını konu edinen oyuna vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. DHT'nin deneyimli oyuncularının canlandırdığı karakterler izleyiciyi gülmekten kırdı geçirdi. 2 saate yakın süren oyun sık sık alkışlarla kesildi. Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ve Kaymakam Cengiz Cantürk oyuncuları tebrik etti.

Döşemealtı'nın sanatta da marka haline geldiğini ifade eden Başkan Genç, “Artık tiyatro seyircisi kent merkezinden Döşemealtı'na geliyor. DHT, her geçen gün tiyatroyu Döşemealtılılara sevdiriyor ve sanatın önemine vurgu yapıyor. Oyuncularımızın Döşemealtı'nı sanat merkezi yapma noktasındaki emekleri tartışılmaz” dedi.

Vatan Kurtaran Şaban, sezon boyunca her Cuma Yeşilbayır'daki Yeşilpark Kültür Merkezi'nde sahnelenecek.