Vatan Kurtaran Şaban sahnede

Anasayfa» Haberler» Vatan Kurtaran Şaban sahnede
Oluşturulma Tarihi: 20.02.2018
Görüntülenme Sayısı: 1311

Döşemealtı Belediyesi Halk Tiyatrosu'nun (DHT) yeni müzikal oyunu “Vatan Kurtaran Şaban” seyirci ile buluştu. Yazar Haldun Taner'in unutulmaz karakteri, “Kültür Bakanlığı Müsteşarı Şaban Bey” izleyiciyi kırdı geçirdi.

Antalyalıların yakından tanıdığı, kentte uzun süre kapalı gişe oynamış tiyatro oyunlarından Vatan Kurtaran Şaban, bu kez DHT tarafından sahneye koyuldu. Yoğun hazırlık döneminin ardından ilk gösterimle izleyicinin karşısına çıkan oyun, Haldun Taner'in unutulmaz karakteri, Kültür Bakanlığı müsteşarlığına atanan Şaban ve yardımcısı Mustafa'nın komik icraatlarını konu ediyor.

Yönetmenliğini DHT Sanat Yönetmeni Müfit Kayacan'ın yaptığı oyunun ilk gösterimi, Döşemealtılılar kadar Antalya'nın diğer ilçelerinden de yoğun ilgi gördü. Salona sığmayan izleyiciler merdivenlere oturarak oyunu izledi. DHT'nin deneyimli oyuncularının canlandırdığı karakterler izleyiciyi kırdı geçirdi. Oyun sık sık alkışlarla kesildi.

Oyun sonunda bir konuşma yapan DHT Sanat Yönetmeni Müfit Kayacan, kendilerini her gösterimde yalnız bırakmayan seyirciye teşekkür etti. Kayacan, “Burada tiyatro yapmamıza olanak sağlayan, başta başkanımız Turgay Genç olmak üzere tüm belediye ekibine müteşekkiriz. Yeni kurulmuş bir ekip olarak onca zorluğa rağmen sizlere tiyatro ulaştırmanın mutluluğu içindeyiz” dedi.

Haldun Taner'in yazdığı, Prof. Dr. Semih Çelenk'in günümüze uyarladığı “Vatan Kurtaran Şaban” adlı oyunun müzikleri Gürkan Çakıcı, dans düzeni İlhan Parlakyıldız, kostüm Banu Çabar, ses ve ışık Muharrem İnce imzasını taşıyor. Oyun, sezon boyunca her Cuma saat 20.00'de Yeşilbayır'daki Yeşilpark Kültür Merkezi'nde sahnelenecek. Ücretsiz gösterimler için 443 13 77 nolu telefondan rezervasyon yaptırılabilecek.