Yağlı antrenmanlar başladı

Anasayfa» Haberler» Yağlı antrenmanlar başladı
Oluşturulma Tarihi: 4.04.2017
Görüntülenme Sayısı: 1782

Kırkgöz Döşemealtı Belediyespor Güreş Takımı, kış kampını tamamlayarak sezonun ilk yağlı antrenmanlarına başladı. Yeniköy Stadı'ndaki antrenmanı izleyen Başkan Turgay Genç ile Döşemealtı Güreş Ağası Osman Ali Avcı pehlivanlara başarılar diledi.

23 Nisan tarihinde yapılacak olan sezonun ilk ve en büyük organizasyonları biri olan Döşemealtı Yağlı Pehlivan Güreşleri öncesi ilk yağlı antrenmanlarına başlayan Kırkgöz Döşemealtı Belediyespor başpehlivanları sezonu açtı. Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ve Döşemealtı Güreş Ağası Osman Ali Avcı takımın ilk antrenmanını ziyaret etti. Başkan Genç sporculara baklava ikram ederken, Güreş Ağası Osman Ali Avcı, kazasız belasız bir sezon için kurban kestirdi.

İyi bir kamp dönemi geçirdik

Başarılı bir kış dönemi kampı geçirdiklerini vurgulayan Antrenör Kemal Yılmaz, “2017 yılının ilk yağlı güreşleri için sporcularımız kispet giydiler. 23 Nisan'da kendi saha ve seyircimiz önünde güreşe çıkacağız. Başpehlivanlarımız Orhan Okulu, İsmail Koç, Ali Altun, Serkan Serttürk, Ali Yanatma ve Ramazan Bircan ekip halinde Döşemealtı Güreşleri için kampa girdik” dedi. Yılmaz, bu yılki Döşemealtı Güreşleri'ne Kırkpınar'ın ilk 8 başpehlivanı olmak üzere toplam 55 başpehlivanın katılacağını söyledi.

Okulu: İddialıyız

Başpehlivan Orhan Okulu ise şöyle konuştu: “Önceliğimiz yılın ilk güreşleri olan Döşemealtı. Bu yıl yeni isimler aramıza katıldı. Tüm güreşçi arkadaşlarımızın sakatlık yaşamadan güzel bir sezon geçirmelerini diliyorum. Ben geçen yıla göre bu yıl daha iyi bir sezon geçireceğimize inanıyorum. İddialıyız, hedeflerimiz de beklentiler de büyük. 2015 yılında olduğu gibi 2017 yılında da Kırkpınar'da Altın Kemer'i Döşemealtı'na getirmek istiyorum. Ayrıca Kurtdereli Güreşleri'ni üçüncü kez bu yıl da kazanarak altın kemerin ebedi sahibi olmak istiyorum.”

Başkan Genç'e teşekkür

Bu yıl takıma katılan Başpehlivan İsmail Koç, “Kış sezonunu ağırlık, kondisyon ve kros koşularla tamamladık. İlk hedefimiz 23 Nisanda yapılacak güreşlerde altın kemeri almak. Ondan sonra ise tüm organizasyonlarda derece yapıp altın kemerler almak ama tabii ki Kırkpınar'da birincilik hedefliyoruz. Bize desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Turgay Genç'e teşekkür ediyoruz” dedi.

Halk yanımızda

Başpehlivan Ali Altun ise şunları söyledi: “23 Nisan'da ilk güreşimize Döşemealtı Er Meydanı'nda çıkacağız. Tüm arkadaşlarımıza başarılı ve sağlıklı bir sezon geçirmelerini diliyorum. Belediye Başkanımız Turgay Genç bize sonsuz destek veriyor. İlçe halkı da yanımızda. Hedef ilk olarak kendi güreşlerimiz. Ardından da Kırkpınar'dan altın kemeri alarak Döşemealtı'na getirmek istiyoruz

Ağalığa bu yıl da aday

Bu yıl üçüncü defa güreş ağalığına aday olacağını açıklayan Osman Ali Avcı, “İki yıldır Döşemealtı'nın güreş ağasıyım. 23 Nisan'da Antalya Döşemealtı Er Meydanı'nda Kırkpınar ruhunu yaşayacağız. Büyük bir organizasyon ile güreş sezonunu açıyoruz. Halkımız 23 Nisan'da yeşil sahalara çıkacak güreşçilerimizi yalnız bırakmasınlar. Herkesi er meydanına davet ediyorum” diye konuştu.

23 Nisan'da Döşemealtı şenlenecek

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, ilk yağlı antrenmanı izledikten sonra yaptığı açıklamada, “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı güreş organizasyonumuzla bütünleştiriyoruz. Şenlik havasında bir güreş olacak. Güreşçilerimizin çalışmaları ve kamp dönemleri gayet iyi geçti. İsmail Koç'la birlikte güçlü bir ekip haline geldik. Önceliğimiz sporcularımızın sakatlık yaşamadan hazırlanmaları. Tarihi Kırkpınar Güreşleri'nin en iddialı takımı olduğumuza inanıyorum. Bölgemizi ön plana çıkaracak adını duyuracak organizasyonlara yatırım yapıyoruz. Bunların başında da spor geliyor. Alt yapıda birçok sporcumuz yetişiyor. Tüm halkımızı 23 Nisan'da Döşemealtı Er Meydanı'na davet ediyorum.”