Yaz kurslarına görkemli kapanış

Anasayfa» Haberler» Yaz kurslarına görkemli kapanış
Oluşturulma Tarihi: 23.08.2017
Görüntülenme Sayısı: 1274

Döşemealtı'nda bu yıl rekor katılımla düzenlenen yaz kursları sona erdi. 23 branşta 3 bin 800 kursiyer Yeşilpark Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Döşemealtı Kaymakamlığı, Döşemealtı Belediyesi, İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Kırkgöz Döşemealtı Belediyesi Gençlik Spor Kulübü'nün birlikte düzenlediği ve bu yıl rekor katılımla 3 bin 800 kişinin başvuru yaptığı yaz okulları törenle sona erdi.

Futbol, basketbol, voleybol, hentbol, bisiklet, badminton, masa tenisi, güreş, halter, tekvando, judo, muay thai, tiyatro, bilgisayar, halk oyunları, model uçak, yabancı dil, Türkçe, satranç, resim, gitar, bağlama ve keman olmak üzere 23 branşta 7-14 yaş arası çocuk ve gençler uzman eğitmenler gözetiminde çalışmalarını tamamladı.

Sertifika töreninde konuşan Döşemealtı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cevat Yanar, “Bu yıl yaz kurslarına yoğun talep oldu. Hem spor hem de eğitim anlamında ilçemizin donanım olarak yetersiz olduğu ortaya çıktı. Bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve faaliyet çeşitliliğini artırmak için belediyemizce ihalesi yapılan Gençlik Merkezi'nin inşaatı sürüyor. Önümüzdeki yıl çocuklarımız ve gençlerimiz başta yüzme branşı olmak üzere bir çok dalda eğitim alma ve spor yapma imkanına kavuşacak. Ortaya koyduğumuz imkanlar ve sizlerin gayretleri ilçemizin adını yurt içi ve yurt dışında duyurmaya başladı. Sporcularımız katıldıkları her organizasyondan madalya ve derece alarak dönüyorlar. Hepsini kutluyorum. Ailelerini ve hocalarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Döşemealtı Müftü vekili Halil Şirin, “Evlatlarımız bizim için imtihan vesilesidir. Din eğitimini vermek ailelerin sorumluluğundadır. Yaz kurslarına katılarak Kuran'ı Kerim eğitimini tamamlayan öğrencilerimi sorumluğu alarak eğitim almalarını sağlayan ailelerini ve öğretmenlerimizi canı gönülden kutluyorum” diye konuştu.

Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ahmet Karsavurdan ise “Bu yaz spora başlamalısın sloganıyla gençlerin yaz tatilinde boş zamanlarını geçirmeleri için bir çok sportif ve sanatsal faaliyet düzenledik. Yoğun bir katılım oldu. Önümüzdeki yıl çok daha fazla katılım olacağını düşünüyorum. 13 spor, 10 kültürel ve sanatsal branşta açılan bu kurslar sayesinde geleceğin sporcuları hayatlarına yön verecek. Tüm arkadaşlarıma emekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Canat Duru da yaz tatilini eğlenerek, dinlenerek ve öğrenerek geçiren öğrencileri kutladı.

Katıldıkları kurslarda başarı sağlayan kursiyerler, Yeşilpark Kültür Merkezi'nde düzenlenen sertifika töreni öncesi aileleri ve ilçe protokolü için tekvando, muay thai ve halk oyunları gösterisi ile müzik dinletisi sundu. Büyük beğeni toplayan gösterilerin ardından eğitmenlere plaketleri verildi. Sertifikalarını alan kursiyerler birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.