Yeni parke yollar İlçeye değer katıyor

Anasayfa» Haberler» Yeni parke yollar İlçeye değer katıyor
Oluşturulma Tarihi: 9.03.2022
Görüntülenme Sayısı: 490

Çok daha modern ve yaşanılabilir bir kent için çalışmalarını sürdüren Döşemealtı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Bahçeyaka Mahallesi'nde parke yol ve kaldırım çalışmalarını sürdürüyor. İllçe'nin dört bir yanında yeni yollar açan, bozulan yolların bakım ve onarım çalışmalarını yapan ekipler, yeni kendi tesislerinde üretilen parke ve bordür taşlarıyla kentin cadde ve sokaklarını bir ağ gibi örüyor.

Yeniköy, Çıplaklı, Dağbeli, Bademağacı, Altınkale, Nebiler ve Yalınlı Mahallelerinde yol bakım ve onarım çalışmaları devam ederken, Bahçeyaka Mahallesi Piyadın bölgesinde parke yol yapımına başlandı. Yaklaşık 5 kilometre uzunluğundaki yolda limon bordür ve kilitli parke taşı döşenmesinde sona gelinirken, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda iş planına göre yeni cadde ve sokaklarda parke yol yapımının devam edeceği bildirildi.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, kendi parke tesislerinde ürettikleri kilitli parke ve bordürlerin ilçenin cadde ve sokaklarında uygulandığına dikkat çekerek, “701 kilometrekare ile Antalya'nın en büyük merkez ilçesiyiz. Belediye olarak yaptığımız yatırımlarla bölgemiz bir cazibe merkezi haline geldi ve kentte yaşayan herkesin mutlaka ev ya da arsa sahip olmak istediği bir ilçe haline geldik” dedi.

Turgay Genç sözlerini şöyle sürdürdü; “Yaptığımız yatırımlarla adeta şaha kalkan Döşemealtı'nda iş yükümüz de bir hayli arttı. Aynı anda bir çok farklı noktada çalışmalarımız sürüyor. Bölgemiz adeta bir şantiye gibi ve en çok inşaat ruhsatı veren belediyeler arasında ilk sıralardayız. Yeni yerleşimin yoğun olması nedeniyle yeni yollara ihtiyaç duyulmakta. Bir iş disiplini ve programıyla tüm hemşerilerimize hizmet götüreceğiz”