Yeşilbayır, Düzlerçamı ve Karaman’a kilit taşı

Anasayfa» Haberler» Yeşilbayır, Düzlerçamı ve Karaman’a kilit taşı
Oluşturulma Tarihi: 22.05.2017
Görüntülenme Sayısı: 1906

Döşemealtı Belediyesi bir taraftan yeni yollar açarken diğer taraftan da açılan yollara sıcak asfalt ve kilit taşları döşüyor.

Fen İşleri Müdürlüğü'nün planlaması doğrultusunda ana caddeler ve bulvarlar sıcak asfalt ile kaplanırken ara yollara kilit taşı uygulaması yapılıyor. Döşemealtı Belediyesi'nin kendi tesislerinde imalatı yapılan parke ve kilit taşı ile bugüne kadar onlarca mahalleye binlerce metrekare yol ve kaldırım çalışması yapıldı.

Belediyenin tesislerinde üretiliyor

Vatandaşların talebi doğrultusunda yatırım planına alınan Düzlerçamı ve Yeşilbayır Mahallelerinde ara yollara kilit taşı döşenirken, yayalar için de kaldırım yapılıyor. Yeşilbayır Mahallesi 5089-5090 -5091 ve 5104 sokaklarda başlayan çalışmalar, 12 sokağın tamamında sürdürülerek mahalle sakinlerinin hizmetine açılacak. Ekiplerin bir kısmı da Düzlerçamı Mahallesi 6527 sokakta çalışmalarını sürdürüyor.

2 mahalleye 80 bin m2 kilit taşı

Yeşilbayır ve Düzlerçamı Mahallelerinde çalışmalar tamamlandıktan sonra toplam 80 bin m2 kilit taşı ve 20 bin m2 de bordür taşı döşenmiş olacak. Her iki mahalledeki çalışmaların ardından ekipler Karaman Mahallesi'ne geçerek ara sokaklara kilit taşı döşemesi yapacak.