Mahallelere Güvenlik Kamerası Projesi

Anasayfa» Projelerimiz» Tamamlanan Projeler» Mahallelere Güvenlik Kamerası Projesi
Oluşturulma Tarihi: 7.03.2016
Görüntülenme Sayısı: 2755

Döşemealtı'nda son dönemde artan başta hayvan hırsızlığı olmak üzere, traktör, motosiklet, kablo hırsızlıklarını karşı 13 mahalleye 18 adet yüksek çözünürlüklü, gece ve gündüz kayıt yapabilen ve 6 ay boyunca kayıtları saklanan kamera sistemi kuruldu.

Döşemealtı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Bilgi İşlem Birimi tarafından yapılan fizibilite çalışmalarının ardından, hırsızlık olaylarının yoğun olarak yaşandığı Ahırtaş, Aşağıoba, Camili, Dereli, Ekşili, Ilıca, Karataş, Karavaliler, Kevşirler, Killik, Kovanlık ve Selimiye mahallelerinin yanı sıra Çıplaklı mahallesi TOKİ konutlarının bulunduğu alana güvenlik kameraları yerleştirildi. Mahallelerin giriş ve çıkışlarına konuşlandırılan güvenlik kameraları 24 saat boyunca kayıt yapıyor.

6 ay boyunca tüm kayıtlarını saklayabilme özelliği bulunan depolama dolapları ve güvenlik kameralarının tüm bakım ve onarımları da Döşemealtı Belediyesi ekipleri tarafından yapılıyor. Yaklaşık 200 bin liraya mal olan sistem sayesinde hırsızlıkların büyük ölçüde önüne geçilirken, konuyla ilgili mahalle muhtarları ve jandarma ekiplerine de eğitimler verildi.

İlçe merkezindeki MOBESE sistemini güçlendirdikten sonra şimdi de uzak mahallelere güvenlik kamera sistemi kuran Döşemealtı Belediyesi bu uygulama ile hırsızlık olaylarını önemli oranda engelledi.